Доступність посилання

ТОП новини

Про партійне життя в Криму.


Володимир Притула

Симферополь, 10 жовтня 2005 - У Криму цього вікенду одразу кілька республіканських партійних організацій провели свої партконференції, на яких визначалися з пріоритетами на майбутніх парламентських і місцевих виборах.

Кримська республіканська організація партії "Союз" не вступатиме в політичні блоки, і наступного року на вибори до рад усіх рівнів у Криму піде самостійно. Про це один лідерів "Союзу", народний депутат України Лев Міримський заявив на 9-й конференції цієї парторганізації, що пройшла у вихідні в Симферополі. Водночас він повідомив, що “союзівці” зараз ведуть переговори з низкою політичних сил, з якими близькі ідеологічно, щоб створити блок для участі у виборах до Верховної Ради України. Цитую: "Але з ким би ми не блокувалися на Україні – в Криму однозначно ми підемо на вибори самостійно", - заявив Лев Міримський. Кримська організація партії “Союз”, яку він очолює, першою в автономії розпочала активні передвиборчі організаційні та агітаційні заходи. А у вересні одразу кілька “союзівців” увійшли до складу кримського уряду, причому, на посади, які відкривають серйозні можливості для застосування адмінресурсу у сферах освіти, культури і соціального захисту.

Слов’янська партія в Криму таких позицій і впливу не має. Вона, найпевніше, пійде на парламентські вибори 2006 року у блоці Віктора Януковича. Таку думку висловив голова Кримської регіональної організації Слов’янської партії Сергій Шувайников на звітно-виборній конференції цієї парторганізації, що теж пройшла у Симферополі минулого вікенду. Водночас, в інтерв’ю Радіо “Свобода” він заявив, що в Криму Слов’янська партія створить з іншими проросійськими організаціями “Російський блок Сергія Шувайникова”. Сам пан Шувайников каже, що Блок Віктора Януковича в Криму формують його політичні опоненти і непорядні люди:

"По закінченню президентських виборів сама республіканська організація Партії регіонів чомусь відмовилася від співпраці зі своїми соратниками з передвиборчої боротьби. І самостійно знайшли партнерів в інтернаціональній Російській громаді Криму, яку очолює Сергій Цеков. Але ми з цими двома колишніми спікерами кримського парламенту Василем Кисельовим і Сергієм Цековим у політичній дружбі ніколи не будемо. У нас є тактичні та ідейні розходження з ними, і ми знаємо, що нічого хорошого вони росіянам в Криму не принесуть. А тому, тут – принципова позиція: ми з ними в Криму в одному блоці не будемо!”, - заявив Сергій Шувайников.

Кримське відділення партії “Батьківщина” лише готується до партійної конференції, яка має відбутися наприкінці жовтня. Але ще до цього у парторганізації змінився лідер. Виконувачем обов’язків голови кримського відділення партії “Батьківщина” став відомий кримський політик, депутат кримського парламенту Андрій Сенченко. Він же повідомив, що очолюваний ним громадський рух “Прозора влада” стане основою передвиборчих штабів Блоку Юлії Тимошенко в Криму.

Тим часом активіст Російської громади Криму, голова євпаторійського товариства кримчаків, скандальний кримський письменник Марк Агатов викрив нову передвиборчу технологію українських націоналістів. У понеділок на прес-конференції у Симферополі він заявив, що надання статусу “корінний народ” кримчакам може призвести до загострення політичної ситуації в Криму і це з передвиборчою метою використають провладні “помаранчеві” сили. Каже Марк Агатов:

“Кримські татари, меджліс і різні представники цих організацій весь час прив’язують кримчаків і караїмів до кримських татар, визначаючи їх як корінні народи і домагаючись для них якихось особливих прав. У свідомості людей відкладається, що кримські татари, кримчаки і караїми будуть домагатися створення якоїсь національної автономії в Криму. Такі заяви робляться напередодні виборів. Тобто, з’являється нова технологія, нова виборча технологія зі створення напруги на території Криму”, - сказав Марк Агатов. Він вважає, що таким чином українські націоналісти хочуть зібрати у Криму більше голосів.
XS
SM
MD
LG