Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович і Микола Томенко у Дніпропетровську.


Геннадій Сахаров

Дніпропетровськ, 18 жовтня 2005 - Останнім часом Дніпропетровськ відвідали двоє відомих політиків - Віктор Янукович і Микола Томенко. Спільне між цими візитами було те що обидва політики обмежилися виступами на телебаченні, уникаючи інших засобів масової інформації.

Днпропетровські журналісти звикли що зазвичай відомі політики, котрі приїздять до міста, проводять пресконференції, принаймні не гребують контактами з пресою і охоче на ці контакти йдуть. То ж дивними виглядають візити до Дніпропетровська Віктора Януковича минулої середи і Миколи Томенка 17-го жовтня. Панове політики обмежилися виступами по місцевому телебаченню і жодних контактів з іншими місцевими засобами масової інформації не мали. Понад те, про візити до Дніпропетровська Віктора Януковича і Миколи Томенка місцева преса нічого не знала і мусила вдовільнятися переглядами прямих ефірів телебачення. Причини небажання обох політиків контактувати з пресою на пресконференціях залишилися невідомими, що призвело до вільного трактуваня цих причин журналістами. Більшість журналістів зійшлися на думці що і пан Янукович і пан Томенко не хотіли ані чути можливі незручні для них запитання ані давати на них відповіді або не були готові на якісь запитання відповідати.

У телевізійних титрах Микола Томенко був поіменований як ексвіцепрем’єр і жодної згадки про те що він є заступником голови партії “Реформи і порядок” протягом години прямого ефіру з його боку не було. Цікаво й те, що про візит Миколи Томенка до Дніпропетровська у обласній організації ПРП нічого не знали.

Якщо Віктор Янукович у прямому ефірі обмежився виключно загальними фразами, то Микола Томенко вдавався до певної конкретики яка здебільшого стосувалася його особистої біографії, його роботи на посаді віцепрем’єра, його власних поглядів і планів на майбутнє.

Зокрема, Микола Томенко дав оцінку позиції Юрія Єханурова і останнім діям президента щодо мирових угод з олігархами:

“Коли я сьогодні чую слово “мирова угода”, мене пересмикує. Бо мирова угода у корупційній країні, а Україна покищо корупційна, це означає “ми з вами домовилися, щоб ви не все сплатили у бюджет, і щоб я ще отримав, не доплачуючи в бюджет”. Чесним є тільки відкритий аукцион. І отут наша стратегія серйозно розбігається з стратегією уряду. Не проситися треба у олігархів а змусити їх діяти за законом і змусити їх повернути те, що було незаконно вкрадене. Мирова угода це цивілізована форма корупції. Мій підхід дуже простий. Треба зустрічатись, треба говорити. Але пробачити якщо йдеться про таке... Давайте проведемо референдум чи український народ, наприклад, готовий сьогодні Суркісу, Ахметову, Пінчуку все, що вони незаконно або за копійки приватизували, залишити у їхній власності, пробачити все що було і почати життя з нуля. Моя інтуіція колишнього вченого підказує що український народ добрий, толерантний але таке не пробачить”.

Про громадське телебачення:

“Проект суспільного телебачення покищо тимчасово закривається тому що загальне думання є таке – нам на вибори потрібний ще один канал, який би розповідав про успіхи нової влади, і не треба там дві точки зору або яка чесна інформація. І те що досі не визначається керівний канал, я думаю, що це підказка що той проект, який я починав робити, очевидно переноситься у майбутнє”.

Говорячи про своє політичне майбутнє, Микола Томенко казав “моя команда”, “наша команда”. І назвав соратників:

“Я думаю що ми будемо у одному блоці, ті люди, котрі добровільно пішли з влади, вважаючи що не можна працювати в умовах коли корупція стає нормою життя. Юлія Тимошенко, я, Олександр Зінченко, Олександр Турчинов і багато інших політиків - ми зараз вибудовуємо ту систему координат, у якій будемо спільно працювати.”

Відтак, з огляду на небажання контактувати з соратниками по партії і уникання згадок про партію, заступником голови якої він є, Микола Томенко, можливо, увійде до блоку Юлії Тимошенко не у складі партії “Реформи і Порядок”, а індивідуально, бо він казав не “партія”, не “ми” а “я”.
XS
SM
MD
LG