Доступність посилання

ТОП новини

Генерала Романа Шухевича, легендарного провідника УПА, поховають у Львові.


Галина Терещук

Портрет Романа Шухевича
Львів, 19 жовтня 2005 - Юрій Шухевич, син легендарного провідника УПА генерала Романа Шухевича (псевдо Тарас Чупринка), останки батька поховає лише у Львові в родинному склепі. Юрій Шухевич просить, щоб якомога швидше була проведена експертиза знайдених кісток ,аби мати певність, що саме рештки його батька знайшли 13 жовтня цього року у річці Збруч.

Востаннє Юрій Шухевич бачив свого батька у 1948 році. Через 2 роки в битві під Львовом провідник УПА загинув, оточений спецвідділами МВД і МГБ. Родину генерала заслали в Сибір. Лише через 55 років після цих страшних подій син і донька дізнались, що тіло батька наказали вивезти за межі області. Його спалили, загорнули в брезент і кинули в Збруч аби ніхто не знайшов. Торік стало відомо від колишнього полковника МВД про точне місце поховання легендарного героя на Хмельниччині. З травня ведуться пошуки. 13 жовтня знайшли рештки провідника УПА. Юрій Шухевич:

“Це не цілий скелет, я не думаю, що він існував, коли обгоріле тіло батька кинули в річку. Пошуки тривають. Адже кістки розкидані, не знайдений череп. Ті залишки, які знайшли і дослідять”.

Як тільки експертиза доведе, що кістки належать генералові Тарасові Чупринці, тіло поховають в родинному гробівці. Ні у пана Шухевича, ані в його сестри кров для проведення експертизи ДНК ще не брали, для цього має бути відповідне рішення прокуратури.

Родина Шухевичів не має наміру звертатись з позовом проти колишньої радянської системи, яка забрала життя у їхньої рідної людини, адже у цей тоталітарний час загинули сотні і сотні тисяч українців.

За словами Юрія Шухевича винуватці уже давно померли і немає до кого позиватись, а українська влада не готова поставити Москві питання про відшкодування за вчинені злочини проти українського народу. Політичні мотиви наразі домінують над національними, каже колишній політв’язень.

Нині Юрій Шухевич знає правду про події навесні 1950 року, але відчує внутрішнє полегшення лише тоді, коли його батько генерал Роман Шухевич буде похований поруч зі своєю дружиною, доля їм подарувала лічені дні спільного життя…

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG