Доступність посилання

ТОП новини

Україна для Польщі - ковток свіжого повітря.


Галина Терещук


Львів, 24 жовтня 2005 (RFE/RL) - Новообраний президент Польщі Лех Качинський заявив, що перші свої поїздки як глава держави він здійснить у США, Європу та Україну. Цю вістку у прикордонному регіоні України на Львівщині сприйняли як сигнал до поглиблення стосунків між поляками та українцями.

Мешканці прикордонних регіонів уважно стежили за виборами польського президента. Оскільки багатьох з них поєднують родинні зв’язки з Польщею, інші завдяки кордону живуть і годують свої сім»ї, їздять на сезонні роботи у сусідню державу, а відтак для цих людей дуже важливо, яку саме політику щодо України і прикордонних регіонів провадитиме новий президент Польщі. Зрештою, чи не зміниться візовий режим Польщі з Україною. Андрій Садовий, директор інституту розвитку міста, був у числі запрошених львів’ян тоді президентом Варшави Лехом Качинським і говорили вони про відносини України та Польщі, про взаємини українців та поляків. Лех Качинський дуже тепло відгукувався про Україну. За словами пана Садового, у Німеччині, Франції - Польща вторинна, а з Україною разом може бути конкурентноспроможною для європейських ринків і на цьому наголошував під час розмови з відомими львів’янами Лех Качинський:

- Україна для Польщі - це ковток свіжого повітря. Українців 48 мільйонів, поляків 40, хто має більший в Європі потенціал ? Це разом 88 мільйонів.

Уся попередня біографія і робота Леха Качинського лише свідчить про позитивне ставлення до українців. Неодноразово у своїй передвиборчих виступах він наголошував, що стосунки з Україною мають бути стабільними, інтенсивно розвиватись. Відтак співпраця з Польщею буде тісною. Зазначила в інтерв’ю радіо “Свобода” Ірина Подоляк, начальник відділу зовнішніх зв’язків львівської міськради:

- Я переконана, що для Польщі і Україна важливо - це розбудова митних переходів, розвиток економіки. А настрій мешканців прикордонних районів впливає на політику між державами і спілкуванню між президентами.

Невдовзі до Києва прибуде лідер партії “Право і солідарність” рідний брат новообраного польського президента Ярослав Качинський і мова йтиме про співпрацю між цією політичною силою з Українською Народною Партією. Відтак це ще одне підтвердження, що українсько-польські стосунки розвиватимуться й надалі активно в економічному, політичному та культурному руслі. Прогнозують сьогодні львів’яни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG