Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Крилатий грип.Київ, 24 жовтня 2005 року.

Чума у середньовічній Європі, СНІД в кінці двадцятого століття, а на початку двадцять першого – пташиний грип. Міжнародні експерти вже сьогодні говорять про пандемію цієї хвороби, тобто епідемію у масштабах всієї планети. Лікарі прогнозують, що від пшатиного вірусу можуть загинути понад сто мільйонів людей. Чи такий страшний пташиний грип, “як його малюють”? Про це “Звуки життя” –“Крилатий грип” з Надією Шерстюк.

В України пташиного грипу поки що немає, запевняє заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська. Але загроза все-таки існує. Річ у тім, що Україна перебуває на перетині міграційних шляхів перелітних птахів. Вони масово скупчуються в Криму, де вірогідність спалаху новітньої хвороби дуже висока, стверджує кореспондент Радіо Свобода в Автономній Республіці Володимир Притула.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

За своїми ознаками пташиний грип відрізняється від звичайного. Різке підвищення температури, біль в очах, дратівливість на яскраве світло –з цими симптомами треба терміново звернутися до лікаря, радить головний епідеміолог України Михайло Россада. Тим часом угорські лікарі заявили, що вони виробили і успішно випробували вакцину проти пташиного грипу. Вже до нового року Угорщина обіцяє виготовити сто двадцять тисяч доз вакцини.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Новітня хвороба людства – пташиний грип - вже підступає до українських кордонів. У селах Одеської області, на межі з Румунією, де виявили вірус, заборонено полювати на диких птахів. А птахофабрики області з метою профілактики грипу перевели в закритий режим роботи, зазначає одеський кореспондент Радіо Свобода Ігор Столяров. А от селяни з Волині пташиного грипу не бояться, бо вважають, що зможуть вберегтися від нього, розповідає кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

За словами чиновників , на кордонах дезінфікують машини, у всіх обласних центрах є лабораторії, як, в разі підозри на пташиний грип, готові швидко зробити аналізи. Але кожен українець може захистити себе сам від хвороби, якщо не нехтуватиме елементарними правилами безпеки. Вірус пташиного грипу не витримує теплової обробки. Це означає, що в разі ретельного приготування - проварювання та прожарювання курятини вам боятися нема чого. Це перше правило.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG