З 24 жовтня найбільший в Європі металургійний комбінат Криворіжсталь має нового власника. Німецька компанія Mittal Steel Germany GMBH купила його за 24, 2 млд. гривень. Відтепер українська влада дістала новий головний біль – як з розумом розподілити ці величезні кошти? Проїсти чи вкласти у розвиток економіки? Над цим сушать голови державні мужі і перехожі на вулицях. Про це говорять сьогодні “Звуки життя” – “КОЖНОМУ ПО КРИВОРІЖСТАЛІ” з Надією Шерстюк.
Вперше Криворіжсталь майже кулуарно продали минулого року українським олігархам Віктору Пінчуку і Ренату Ахметову. Тоді вони заплатили за комбінат чотири мільйарди шістсот мільйонів гривень, хоча їхні конкуренти пропонували значно більші гроші. Господарський суд Києва визнав приватизацію Криворіжсталі незаконною, а Фонд Держмайна оголосив повторний конкурс з продажу комбінату.
Аудіозапис програми. Перший випуск:
Працівники Криворіжсталі вже могли би звикнути до постійних змін у статусі їхнього підприємства - то воно належало державі. То його, як запевняли чиновники - цілком законно продали Ахметову з Пінчуком, потім - знову повернули державі. Тепер - знову новий власник. Компанія Мітал Стіл. Хто стоїть за іноземною назвою? І що являє собою промисловий гігант – Криворіжсталь – очима очевидців....
Аудіозапис програми. Другий випуск:
Якщо взяти оці двадцять чотири мільярди і поділіти на загальну кількість українців, то кожен міг би отримати по п’ятсот гривень. Для когось - це дрібниця, а для родини бюджетників Кирієнків з Київської області - гроші чималі. В гостях у родини побували Звуки життя… З іншого боку - найбезглуздіше, що може зробити держава з отриманими коштами - це кинути їх на проїдання. Такої думки західні бізнесмени. Їхній аргумент - якщо скерувати кошти на соціальні витрати, велика спокуса, що їх прибере до рук якийсь народний депутат для своїх політичних цілей…
Аудіозапис програми. Третій випуск:
Продаж найбільшого в Європі металургійного комбінату Криворіжсталь звалив на голови чиновників ще одну проблему - яку саме з дірок української економіки латати? Куди дівати неочікувано-великий виторг? Урядовці та народні депутати розходяться в думках щодо призначення виручених коштів, західні експерти рекомендують те, що зовсім невигідно перед виборам ані уряду, ані депутатам - пустити двадцять чотири мільярди на розвиток неприбуткових нині підприємств...
Аудіозапис програми. Четвертий випуск: