Доступність посилання

ТОП новини

Програма розвитку та інтеграції ООН в Криму.


Володимир Притула

Симферополь, 27 жовтня 2005 (RFE/RL) - У Симферополі понад два десятки західних дипломатів і представників міжнародних організацій розпочали сьогодні інспектування Програми ООН з розвитку та інтеграції Криму. Саме у жовтні ця програма відзначає 10-ліття своєї роботи. Сьогодні дипломати зустрілися з керівництвом автономної республіки і відвідали регіони півострова, де працює ця програма ООН.

Понад 10 мільйонів доларів склав за 10 попередніх років бюджет Програми розвитку та інтеграції Криму Організації Об’єднаних Націй. Зараз вона реалізовується у 12 районах Криму й отримує фінансування з фондів 8 західних країн. Зустрічаючись у четвер із керівниками Криму і вислуховуючи від них слова подяки, глава дипломатичної делегації, координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл назвав цю програму зразком успішного поєднання міжнародних зусиль для розв’язання серйозної проблеми: (переклад) “Це просто чудова програма, вона чудова й у своєму виконанні. Вона є доказом та ілюстрацією справжнього потенціалу можливостей кримчан, незалежно від їхньої етнічної приналежності. Саме співпраця місцевих громад, місцевої влади за політичної підтримки на національному рівні плюс підтримка ООН, міжнародних організацій і країн-донорів – все це є запорукою успіху”, - сказав Френсіс О’Доннелл.

За його словами, фінансовий ресурс цієї програми уже вичерпується, вона завершиться 2007 року, але результат відчуватиметься ще дуже довго. Френсіс О’Доннелл: (переклад) “Задатки на майбутній успіх є дуже багатообіцяючими. Той рівень розвитку, якого ми досягнули у 12 районах Криму, є добрими напрацюваннями для того, щоб використовувати їх як в інших регіонах, так і на більш високому регіональному і навіть національному рівні”, - сказав координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннелл.

Один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров дуже позитивно оцінює діяльність ООНівської програми: “Ця програма не вирішує соціально-економічні проблеми облаштування депортованих, але суть цієї допомоги є дуже важливою, оскільки через цю програму йде спроба об’єднати самих людей для вирішення тих проблем, які є. Це десятки і десятки програм. Вони невеличкі за своїми розмірами, але їх багато по різних селах і різних районах отримують”.

Водночас, Рефат Чубаров переконаний, що у наступні 2 роки пріоритети програми слід змінити і переорієнтувати її з будівництва водонрнів і фельшерських пунктів на розв’язання проблеми культури, освіти і науки: “Трішечки треба переорієнтувати на розвиток сфери духовності, освіти, оскільки вже в цій сфері кримські татари відчувають дискомфорт, треба більше уваги звертати на відродження шкіл рідною мовою навчання, на творення незалежних ЗМІ. Це сьогодні необхідно. Я це відчуваю дуже гостро”, – вважає один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.
XS
SM
MD
LG