Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті виник гострий конфлікт між найбільшим інвестором у регіоні та керівництвом обласної держадміністрації.


Івано-Франківськ, 27 жовтня 2005 (RFE/RL) - На Прикарпатті виник гострий конфлікт між найбільшим інвестором у регіоні та керівництвом обласної держадміністрації. Фірма, що будує відомий гірськолижний курорт „Буковель”, звинуватила голову обласної держадміністрації в тому, що він перешкоджає у розвитку найбільшого туристичного комплексу в Карпатах.

Непорозуміння між фірмою „Скорзонера”, яка здійснює будівництво гірськолижного комплексу „Буковель”, та Івано-Франківською обласною держадміністрацією існувало вже давно. Переважно це стосувалося виділення обласною владою додаткових земельних ділянок для розвитку „Буковелю”.Незважаючи на конструктивні наміри керівництва обласної держадміністрації, обласна рада на останній свої сесії не підтримала пропозицію виділення землі під подальшу розбудову туристичного комплексу.

Фірма „Скорзонера”, яка представляє інтереси групи „Приват” на Прикарпатті, вважає, що голова обласної держадміністрації Роман Ткач упереджено ставиться до роботи фірми в регіоні. Свідченням цього, на думку керівництва „Скорзонери”, став недавній дзвінок голови обласної держадміністрації до заступника директора ТзОВ „Скорзонера” Юрія Добровольського. В телефонній розмові Роман Ткач, за словами заступника директора ТзОВ „Скорзонера” Юрія Добровольського, сказав: ”Відношення до нашої фірми з боку керівництва області та депутатського корпусу буде радикально іншим.Ми не матимемо більше підтримки в подальшому нашому інвестуванні не лише „Буковеля”, але й на териториторії села Бистриці. Нас розцінюють як агресивного інвестора, який якимось чином обманює місцеве населення”.

Позицію заступника щодо протистояння підтримав і оприлюднив можливий варіант вирішення конфлікту з головою обласної держадміністрації директор фірми „Скорзонера” Олександр Шевченко: ”І багато хто говорить, що чи не краще нам домовлятись. Але це не ми повинні домовлятись. Ми занадто велика фінансова фірма, і надто великий вклад зробили в розвиток регіону і взагалі в розвиток України. Хай з нами домовляється губернатор. Завтра прийде хтось інший, то він скаже: ”Знаєте, ви не домовились зі мною і не можете тепер розвиватись”.

З достовірних джерел, наближених до керівництва обласної держадміністрації, повідомили, що представники приватівських структур не пропускають жодної нагоди, щоб дискредитувати голову обласної держадміністрації, який водночас є головою крайової організації Народного руху України. Не є таємницею також, що Роман Ткач не влаштовує багатьох впливових бізнесменів своєю безкомпромісною позицією щодо відстоювання державного майна. Очевидно, як сверджують місцеві аналітики, цього разу непокірний голова обласної держадміністрації „перейшов дорогу” групі „Приват”, яку на Прикарпатті представляє фірма „Скорзонера”.
XS
SM
MD
LG