Доступність посилання

ТОП новини

Різні підрахунки жертв війни в Іраку...


Василь Зілгалов


Прага, 31 жовтня 2005 (RFE/RL) – Західні учасники коаліції в Іраку підраховують свої військові жертви шляхом фіксування бірок загиблих. Але більш детальні підрахунки всіх загиблих в Іраку з початку цієї війни є більш проблематичними. Так, останнє повідомлення з Пентаґону на цю тему називає цифру в 26 тисяч іракців вбитими унаслідок дій місцевих повстанців. Сюди входять як військовики так і цивільні громадяни країни. Але є й інші підрахунки жертв цієї війни.

Звуки іракського повсякдення: Вибухи у Багдаді.

Ці вибухи можна чути в Багдаді та інших місцях Іраку щодня. І супроводжуються вони смертельною бухгалтерією. З кожним днем кількість загиблих тут зростає.

Так, американці втратили з березня 2003 вже понад 2 тисячі своїх вояків. Ось і в понеділок прийшло повідомлення про загибель ще чотирьох американців під час патрулювання дороги південніше Багдада, тут вибухнула міна.

Якщо раніше американці не дуже охоче ділилися оцінками загальних втрат в Іраку, то нині повідомлення Пентаґону такого характеру стали чіткішими. І ми вже чули одну з останніх оцінок американського військового відомства на цю тему.

Хоча , як свідчать кореспонденти радіо Свобода з місць подій, вести загальні підрахунки втрат не просто. Зокрема, наш колега Моаєд аль Гайдарі відзначає:

“Однією з проблем тут є те , що точний підрахунок вбитих чи поранених в щоденних зіткненнях ускладнюється частим не бажанням членів родин загиблих чи поранених повідомляти поліцію про втрати. Люди інколи бояться помсти терористів”.

Разом з тим є чимало різних підрахунків жертв цієї війни. Так, незалежна американо-британська організація Ірак Боді Каунт вважає що після початку війни з березня 2003 року тут загинуло від 26,7 тисяч до 30,1 тисяч осіб. На ці дані часто посилаються в пресі.

Однак, наприклад, у жовтні минулого року британський медичний журнал “Ланцет” оприлюднив дані, що з початку війн в Іраку внаслідок воєнних дій і факторів, що їх супроводжують загинуло близько 98 тисяч осіб. Але ці дані, підраховані епідеміологами з Інституту Джона Гопкінса в американському Балтіморі, є дискусійними, особливо, що стосується “супроводжуючих факторів”.

Та й сама методологія підрахунків втрат в Іраку також потребує уточнень. А в той час люди гинуть й далі. Лише за вихідні і до виходу нашої програми в ефір прийшли повідомлення про загибель близько сорока осіб.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG