Доступність посилання

ТОП новини

Єхануров у США похвалиться приватизацією й попроситься до СОТ.


Сергій Драчук


Прага, 31 жовтня 2005 (RFE/RL) – Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вирушив до Сполучених Штатів Америки, щоб поліпшити з нею торговельні взаємини. Одне з головних завдань візиту, за словами українських урядовців, – домогтися принципової згоди зі США щодо двосторонньої торговельної угоди. Без неї неможливий вступ України до Світової організації торгівлі. Щоправда, на підписання цієї угоди вже в перебігу цього візиту в Україні не очікують, сказав агентству “Ройтерз” міністр економіки України Арсеній Яценюк.

Нагадаю, що в Києві не відмовляються від проголошеної мети домогтися вступу України до СОТ уже нинішнього року. Хоча в самій Світовій організації торгівлі кажуть, що це неможливо хоча б із суто організаційних міркувань. Крім того, Україні бракує не тільки згаданої угоди зі США, а й такого самого двостороннього протоколу з Австралією й іще кількома державами. До того ж Верховна Рада так і не ухвалила весь пакет із майже півтора десятка законів, які теж необхідні для вступу до СОТ.

Іще одне бажання Юрія Єханурова – щоби США визнали за Україною статус ринкової економіки. Такий самий статус від Європейського Союзу, за словами з ЄС, Україні можуть надати ще до саміту Україна – ЄС, який має відбутися 1 грудня, – або принаймні на самому саміті, як сказала нині комісар ЄС із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.

Як заявив Юрій Єхануров в своєму інтерв’ю американському щоденникові “Вашинґтон Таймз” напередодні дводенних відвідин США, він також домагатиметься скасування так званої поправки Джаксона – Ваника. Вона залишилася чинною щодо України ще з радянських часів і накладає на неї торгівельні обмеження.

У цьому інтерв’ю, що друкується сьогодні, український прем’єр також заявив, що новий уряд України швидко приватизує деякі державні підприємства й покладе край зрощенню влади й бізнесу. Пригадавши успішний продаж на авкціоні металургійного підприємства “Криворіжсталь”, Єхануров висловив великий оптимізм щодо того, що нині відбувається в Україні. А уряд, за його словами, так задоволений авкціоном, що планує продати ще три державні підприємства. Серед них буде й монополіст у галузі телефонного зв’язку “Укртелеком”, додав Юрій Єхануров американській газеті.

Про майбутню “нову хвилю приватизації” пише й російський щоденник “Нєзавісімая ґазета”. Посилаючись на першого віце-прем’єр-міністра України Станіслава Сташевського, газета пише сьогодні, що вже цього тижня можуть оприлюднити перелік державних підприємств, які можуть виставити на продаж найближчим часом. Тільки коли Юрій Єхануров говорить про три об’єкти, то Станіслав Сташевський повідомив, що зараз аналізують діяльність близько чотирьох десятків компаній і голдинґів, у яких держава має контрольні пакети акцій. Остаточну ухвалу про майбутнє кожного з цих об’єктів уряд зробить 17 листопада, сказав Сташевський. Саме з цих слів, пише російський щоденник, експерти й роблять висновок про нову хвилю “великої приватизації”, яка розпочинається в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG