Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Країна нелегалів.Київ, 1 листопада 2005 року.

Робота без контрактів і зарплатня у конвертах - солодка парочка, що прикрашає роботу багатьох українців. За даними держкомстату, таких людей в Україні - три мільйони триста тисяч. Незалежні експерти називають цифру більш вражаючу - п’ятдесят відсотків громадян, що працюють. Де ж правда, і чому держава не може захистити своїх працівників? Про це сьогодні у “Звуках життя” – “Країна нелегалів” з Микитою Мойсеєвим.

Якщо в Інтернеті дати запит "нелегальна робота" - то спливає купа посилань, які торкаються нелегальної роботи ЗА КОРДОНОМ. І для багатьох регіонів це дійсно проблема. З грошей, що їх заробляють десь у Португалії, скажімо, галичани, ніяких податків, не платиться. І коли минулого року один із Івано-Франківських заробітчан подав декларацію на вісім тисяч євро - це стало справжнім шоком для місцевої податкової адміністрації.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Перші нелегали з’явилися відразу ж після оголошення Незалежності України. Першими стали так звані - "човники", люди - часто з вищою освітою, які торгували на ринку. Зараз частина з тих, хто працює на ринку - є приватними підприємцями і платять фіксований податок, решта – працюють неофіційно. Репортаж Лесі Штогрин з Петрівки - одного з найбільших речових та книжних ринків Києва.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Кримська адміністрація вже чотири місяці впроваджує програму "заробітна плата без конвертів". На півострові – офіційно - чи не найменша платня в Україні. У Європі ж на "чорну" роботу ідуть здебільшого нелегальні іммігранти. Там праця "на чорно" прирівнюється до важкого злочину, навіть більшого, ніж ухилення від податків. І у країнах БЕНЕЛЮКС та Німеччині таких роботодавців серйозно карають.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Половина українців не мають права на лікарняний, відпустку і загалом - на впевнені у завтрашньому дні. В них є лише сьогодні. Чи можна змусити підприємців старанно виконувати трудовий кодекс? Та чи може працівник-нелегал захистити своє "завтра"? Профспілки пропонують працівникам-нелегалам не довірятися роботодавцям і самим платити потрібні внески.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG