Доступність посилання

ТОП новини

Новий генпрокурор Медведько.


Влада Саюк

Олександра Медведько у ВР (03.11.2005)
Київ, 3 листопада 2004 (RFE/RL) - Сьогодні Верховна Рада визначилася з новим генеральним прокурором. Ним став Олександра Медведько. Понад двадцять років він працював в органах прокуратури Донецької області. А останні півроку був заступником генерального прокурора. Протягом останніх двох днів він переконував народних обранців у своєму професіоналізмові, проте переконати вдалося не всіх. Не голосували за Медведька соціалісти, Бютівці та українська народна партія.

303 голоси отримав за свою кандидатуру Олександр Медведько. Такий результат попередньої дводенної роботи та сьогоднішнього п’ятнадцятихвилинного виступу. Депутатам Медведько пообіцяв деякі реформи у прокуратури, зокрема відмову від функцій досудового слідства . Цим займатиметься окрема структура. Проте не назвав щож робитиме по резонансних справах, як то розслідування вбивства Георгія Гонгадзе.

Олександр Медведько: “На мою думку, коли йдеться про роботу генеральної прокуратури публічність та гласність допустимі лише в тій мірі доколи вони не порушують прав людини. Вважаю за необхідне зосередити діяльність прокуратури на розв’язанні таких питань. Прокуратура має зробити чіткі кроки, які б засвідчили її бажання встановити істину та прийняття законних рішень у справах, які вже давно на слуху в українського загалу. ”

Саме відсутність чітких відповідей, що буде далі з розслідуванням ніби то фінансування Борисом Березовський передвиборчої кампанії Віктора Ющенка, якими будуть подальші кроки у справах Петра Порошенка і стала причиною того, що за Медведька не голосували соціалісти, бютівці та члени Української народної партії. Далі лідер СПУ Олександр Мороз:

“Задали йому кілька питань по справі Вередюка, по справі Гонгадзе, і він відбувся загальними фразами. Але оскільки він вів справу Олександрова, був делегований туди на місце від прокуратури... І він не міг не бачити що справа це замовна, і на це ніяким чином не відреагував. Ми ж ведемо мову про генеральну прокуратуру. Тому з морально-етичних мотивів ми не могли за нього голосувати.”

Проте Михайло Потебенько твердить: до справи Олександрова Медведько немає жодного відношення:

“Я в крайньому случаї в його діях не бачу чогось такого, яке б він приймав в протиріччя з законом. А по Олександрову справу єто знаєте нема чого приписувати справу Олександрова. Справа в тому, що коли велася справа Олександрова він був начальником слідчого управління і недовго після цього був призначений в Луганськ. Так що справу Олександрова він не здійснював постійний нагляд.”

Між тим, українські журналісти від самого ранку полюють на генпрокурора, намагаючись отримати коментарі з перших рук.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG