Доступність посилання

ТОП новини

Предстоятель УАПЦ: „Об’єднання з УПЦ КП не буде...”


Петро Каландирець

Глава УАПЦ, митрополит Киивський і всієї України Мефодій
Одеса, 4 листопада 2005 - Таку заяву під час перебування в Одесі зробив, у ексклюзивному інтерв’ю Радіо „Свобода”, Глава Української Автокефальної Православної Церкви, митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков).

„Поєднання розійшлося, ще навіть не зійшовшись. Чому так сталося? Відповідь зрозуміла”, – зазначив Глава УАПЦ, митрополит Мефодій і далі продовжив:

„Не було жодної підготовки. Наше священство і ієрархія УАПЦ ще не готові єднатися з Київським Патріархатом. Я, наприклад, запропонував, щоб ми зійшлися, разом співслужили, але всю свою структуру кожен зберіг. Так роблять два, три, чотири роки, скільки потрібно - для сприйняття один одного. Остаточним кроком могло б бути об’єднання. Патріарх Філарет не побажав піти таким шляхом. Як наслідок, домовленості не досягли. Він хотів нашого приєднання, а не прагнув справжнього об’єднання.

Я далі буду стояти на сторожі стовідсоткової автокефалії Українського Православ’я. Вважаю, що Україна має власну церкву з притаманною їй повнотою.

Ми бачимо, що Москва прагне зробити все можливе для досягнення розколу України і втрати нею своєї незалежності.

Ми бачимо, яка байдужість є з боку Вселенського Патріарху. Українська Автокефальна Православна Церква не є великою церквою, але ми чиста церква.

Якби я сказав, що я проти об’єднання з Київським Патріархатом, склалося б враження, що я виступаю проти ідеї підтриманої і Президентом України. Я повністю на все погодився, підписав необхідні папери і зробив не один крок назустріч, але нічого з того не вийшло.

Під час проведених напередодні переговорів я застерігав, що об’єднання не буде легким і швидким процесом. Так і вийшло”.


Глава УАПЦ, митрополит Київський і всієї України Мефодій Кудряшов наголосив, що ставлення нової влади ( зокрема у регіонах) щодо потреб вірних церкви і перспектив співпраці на користь українського народу залишається практично незмінним.

Блаженнійший Мефодій: „Ми цього абсолютно не відчули. Обіцянок щодо підтримки УАПЦ ніхто не дотримується.

Бачимо повну байдужість до наших потреб і проблем, з якими ледве не щодня зустрічаються вірні Української Автокефальної Православної Церкви.

Навпаки, відчуваємо, що ми стали всім наче поперек горла . Якби могли, нас би вже давно розігнали”.


Предстоятель УАПЦ бачить цілком реальними найближчі плани, пов’язані з розвитком структур церкви. За його словами, нещодавно до УАПЦ перейшли дев’ять приходів у Київській області. Є такі приклади у Житомирській області.

Нині УАПЦ має лише брак єпископату.

Особливу увагу Предстоятель церкви пообіцяв звернути і на Одесу: „Наша церква має проявити тут свою присутність”.
XS
SM
MD
LG