Доступність посилання

ТОП новини

Об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату з Українською Автокефальною Православною Церквою, яке мало статися на об’єднавчому Соборі в Києві 19 листопада і яке давно прогнозували, не відбудеться


Про це в інтерв’ю радіо „Свобода” заявив предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, митрополит Мефодій (Кудряков).

Про це в інтерв’ю радіо „Свобода” заявив предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, митрополит Мефодій (Кудряков).

Сторони не дійшли згоди стосовно формули єдності, говорить митрополит Мефодій: „Поєднання розійшлося, ще навіть не зійшовшись. Чому? Відповідь зрозуміла. Не було жодної підготовки. Наше священство і ієрархія УАПЦ ще не готові єднатися з Київським Патріархатом. Я, наприклад, запропонував, щоб ми зійшлися, разом співслужили, але всю свою структуру кожен зберіг. Так роблять два, три, чотири роки - скільки потрібно для сприйняття один одного. Остаточним кроком могло б бути об’єднання. Патріарх Філарет не побажав піти таким шляхом. Як наслідок, домовленості не досягли. Він хотів нашого приєднання, а не прагнув справжнього об’єднання”.

Об’єднання церков обговорювали на спільній конференції єпископатів у Києві 11 жовтня. Тоді ухвалили Заключне рішення з визначенням дати Об’єднавчого собору. Документ підписали від церкви Київського патріархату – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), від Автокефальної церкви – Митрополит Київський і всієї України Мефодій.
XS
SM
MD
LG