Кривий Ріг, 4 листопада 2005 (RFE/RL) - Будь-які зміни викликають у людей відчуття з одного боку тривоги, з другого боку – надії. Зміна власника Криворіжсталі не є виключенням. На комбінаті з тривогою і надією обговорюють перехід підприємства до нового власника – корпорації Міттал Стіл. От що говорять робітники, з котрими біля прохідної комбінату розмовляв кореспондент Радіо Свобода:
- На даний період ми не бачимо щоб щось істотно змінювалось, а від нинішнього власника очікуємо турботи про робітників. То є основа процвітання підприємства у майбутньому. Певні побоювання є, пов’язані з тим, що ми досі достеменно не знаємо чи виконають обіцянки, які дані при продажу.
- Чесно кажучи, страшно, бо не знаєш що буде далі, як з нами будуть поводитись і буде скорочення штатів і заробітної платні чи ні.
- Я не знаю. Я не можу нічого сказати – буде гірше чи ліпше. Побоювання є звичайно, щоб не було гірше ніж є.
- Якби нам гроші платили і робота була.
- Щоб не скоротили, щоб гроші платили і зарплату підвищили. Щоб жили по людськи.
- Державне майно це нічиє майно. Хто хотів той шарпав. Нехай буде хазяїн. Досить отої дуристики. Вже набридло. 2-го листопада на Криворіжсталь приїхала група з десятьох провідних менеджерів корпорації Міттал Стіл. Того ж днія відбулася зустріч менеджерів Міттал Стіл і Криворіжсталі. Керівник групи менеджерів Міттал Стіл пан Мукхереджі розповів про стратегію і особливості менеджмента на підприємствах Міттал Стіл, про плани корпорації з модернізації виробництва на Криворіжсталі і запевнив що його корпорація є соціально орієнтованою. Пан Мукхереджі висловив задоволення станом підприємства, високо оцінив рівень роботи його персоналу і сказав що Міттал Стіл має надію на те, що Криворіжсталь стане головним діамантом у структурі корпорації. Відтепер комбінат матиме назву “Криворіжсталь - Міттал Стіл”.
4-го листопада відбулася зустріч менеджерів Міттал Стіл з активом профспілкової організації комбінату. Профспілка отримала запевнення у безперечному виконанні новими власниками інвестиційних і соціальних зобов’язань, взятих при купівлі комбінату. Перед цією зустріччю кореспондент Радіо Свобода мав розмову з головою комітету організації профспілки металургів і гірників України на Криворіжсталі Юрієм Бобченком. Юрій Бобченко сказав що всі 11 пунктів соціального пакету зобов’язань, підписаного Міттал Стіл, є важливими та що він не має сумнівів у тому, що нові власники виконають ці зобов’язання:
Юрій Бобченко