Доступність посилання

ТОП новини

Річницю Жовтневого заколоту в Одесі святкували лише комуністи...


Петро Каландирець

Демонстрація вулицями Одеси
Одеса, 7 листопада 2005 (RFE/RL) - 7 листопада в Одесі учасники заходів з нагоди річниці Жовтневого перевороту пройшли традиційною ходою центральними вулицями міста від оперного театру до Куликового поля. Тут, біля пам’ятника Володимиру Леніну, вони провели свій мітинг.

Чергову річницю Жовтневої революції комуністи та інші „ліві” політичні партії в Одесі зустріли із сумом. Після повернення у крісло мера міста Едуарда Гурвіца причорноморське місто було повністю звільнене від назв вулиць, провулків та проспектів, які нагадували про тоталітарні часи правління комуністичної ідеології.

Пам’ятники Леніну зникли з площ Одеси під час першої каденції Гурвіца. В Одесі про вождя світового пролетаріату нагадує лише один пам’ятник – на Куликовому полі. Його досі не демонтували завдяки зусиллям багаторічного комуніста, ес-міського голови Руслана Боделана і нинішнього губернатора, соціаліста Василя Цушка, який в інтерв’ю місцевим журналістам розповідав, що чи не найбільш яскравою згадкою про давно минуле дитинство і відвідини Одеси є саме цей пам’ятник Леніну…

На мітингу
Національно –демократичні політичні партії Одеси цього року не провели жодної акції, присвяченої вшануванню невинних жертв комуністичного терору. Панахиду в пам’ять про загиблих цього дня відслужив у храмі Воскресіння Христового Одесько- Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви отець Володимир Клебан.

А лідер місцевої організації Всеукраїнського об’єднання „Свобода” Павло Кириленко висловив переконання, що присутність в українських містах, селищах і селах пам’ятників Леніну є нічим іншим як зрадою ідеалів Помаранчевої революції.

„Рік тому, коли ми стояли на Майдані, ми сподівалися на радикальні зміни в країні, на скасування подібних свят і ліквідацію більшовицьких символів, які принижують нашу державу. Всеукраїнське об’єднання „Свобода” і її лідер ініціювали ухвалення законопроекту про заборону комуністичної ідеології. Ми залишаємося прихильниками суду над комунізмом на зразок „Нюрнбергу- два”. Лише у такому випадку ми зможемо очиститися перед своїми нащадками. Комуністи мають визнати свої провини перед людством”,- сказав Павло Кириленко.

Цього року на Куликовому полі в Одесі зібралися трохи більше тисячі прихильників комуністичної ідеології. Це активісти Компартії та Прогресивної соціалістичної партії, представники проросійських організацій та прихильники нинішнього лідера Партії регіонів Віктора Януковича з синьо-білими пов’язками на шиях.

Співають революційні пісні...
Промовці говорили переважно про важливість майбутніх виборів 2006 року і необхідність об’єднання з Росією. Вони закликали віддати свої голоси саме за кандидатів у партійних списках Компартії та блоку Наталки Вітренко, цілували портрети із зображенням Леніна…

У схваленій резолюції учасники мітингу вимагають зменшити ціни на хліб, підвищити розмір пенсій та ліквідувати заборгованість з виплати зарплати, не визнавати ОУН-УПА борцями за волю України та негайного входження України до Єдиного економічного простору Росії, Білорусі та Казахстану…
XS
SM
MD
LG