Доступність посилання

ТОП новини

Скоро українську економіку визнають ринковою?


Славко Волинський

Брюссель, 8 листопада 2005 - Коли Європейський Союз визнає українську економіку ринковою? Сьогоднішнє повідомлення впливової британської газети “Файненшал таймс” про те, що офіційний Брюссель вже вирішив, що Україна заслуговує мати статус держави з ринковою економікою, в Європейській комісії не підтверджують і не спростовують. Але ж, як кажуть, диму без вогню не буває.

Високопосадовий представник комісаріату з питань торгівлі Європейської комісії Стівен Адамс навідріз відмовився коментувати повідомлення газети “Файненшал таймс”. Він також заперечив те, що існує внутрішній документ, який наче б то передбачає чіткі терміни надання Україні статусу держави з ринковою економікою. На цей документ внутрішнього користування якраз посилається британська газета. За даними "Файненшал Таймс", Україна має отримати статус наприкінці цього року–початку наступного. Натомість представник Єврокомісії закликав кореспондента радіо "Свобода" і одного з українських дипломатів, який у цей час знаходився у прес-центрі Єврокомісії, дочекатись саміту Україна-ЄС, котрий відбудеться в Києві 1-го грудня.

Тим часом виглядає, що українські дипломати в Брюсселі налаштовані оптимістично. Представник української дипломатичної місії при ЄС , який побажав не називати свого імені, сказав радіо "Свобода," що офіційний Київ вже понад місяць тому дав відповіді на запити Європейської комісії щодо набуття Україною статусу держави з ринковою економікою, і донині нових запитань з боку ЄС український уряд не отримав. А це означає, припустив український дипломат, що офіційний Брюссель задоволений усіми відповідями і найближчим часом Україна отримає очікуваний статус. Отже, таке сподівання мають українські дипломати в Брюсселі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG