Доступність посилання

ТОП новини

У Криму множаться громадські рухи на кшталт “Пори”.


Володимир Притула

Симферополь, 8 листопада 2005 (RFE/RL) - Незадовго до офіційного початку виборчої кампанії у Криму множаться молодіжної організації на кшталт “Пори”. У середу в Симверополі презентували громадський рух “Наше право”, яке очолює представник партії “Союз”. Активісти нової організації стверджують, що не говоритимуть, а діятимуть, захищаючи права кримчан від сваволі ЖЕКів і Секретаріату президента.

Після революційного успіху громадянської кампанії “Пора!”, її стратегію і тактику все більше на озброєння беруть різноманітні кримські політичні сили. Кілька місяців тому в Севастополі під контролем проросійських організацій міста був створений молодіжний рух “Вперед!”, які уже відзначилися під час кількох антипомаранчевих акції як у Криму, так і в Києві і прямо називають себе “АнтиПорою”. Трохи пізніше у Симферополі зусиллями молодіжних організацій Партії регіонів і Російського блоку постала молодіжна організація “ЗаРЯ” – “За Родіну, за Януковича!”. Її активісти теж спеціалізуються на вуличних акціях. І в середу в Симверополі презентували громадський рух “Наше право”, яке очолює представник партії “Союз”.

Втім лідер “Нашого права” Сергій Веселовський відкидає будь-які підозри у політичній заангажованності: “Ідея зовсім не передвиборча, тому що ми створені не як політична структура. Нас взагалі не цікавитиме у жодній мірі те, до якого політичного блоку чи політичної партії належить або не належить той чи інший мешканець Симферополя. Наше завдання – зробити усіх симферопольців членами однієї партії – партії мешканців міста Симферополя”, - заявив Сергій Веселовський. Втім, він зізнався, що залишається членом партії “Союз” і працює на чільній посаді в корпорації “Імперія”, власником якої є лідер кримських “союзівців” Лев Міримський.

Водночас Сергій Веселовський не приховує, що нова організація матиме багато спільного з “Порою”: “Необхідне соціальне об’єднання громадян, яку увіллє два поняття – те, що робив громадянський рух “Пора” у Києві та інших регіонах України, і те, що робили гайдарівські тимурівці. Тобто ми йдемо неголосно допомагати людям, наприклад, відремонтувати кран. І до того, що ми голосно пікетуватимемо заклади влади і комунального господарства, в рамках законодавства голосно і наполегливо вимагатимемо, щоб чиновники нарешті спустилися з небес і зробили те, що вони зобов’язані робити апріорі!”, - заявив лідер Громадського руху “Наше право” Сергій Веселовський. Він також додав що нова організація придивлятиметься до майбутніх кандидатів у мери Симферополя і до різних політичних сил, що йтимуть на вибори.
XS
SM
MD
LG