Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Кличко залишив професійний ринг чемпіоном.


Василь Зілгалов


Прага, 9 листопада 2005 (RFE/RL) - Всі вже знають, що Віталій Кличко - український чемпіон світу у суперважкій вазі за найпрестижнішою версію WBC - покидає бокс через важку травму, яку отримав на тренуванні напередодні свого планованого захисту титулу, що мав статися 12 листопада у Лас-Вегасі.

У розмові з Василем Зілгаловим у середу Віталій сказав з Лос-Анджелеса по телефону, що зараз перебуває ще в стадії післяопераційній, під дією ліків, і не хоче поки що вдаватися публічно в деталі своєї відставки. Про це він пообіцяв поділитися зі слухачами радіо “Свобода” трохи пізніше.

Але пропонуємо вам інтерв’ю Василя Зілгалова з прес-секретарем Віталія, відомим українським коментатором професійного боксу - Юрієм Нестеренком.

Юрію, як ти вважаєш, це правильне рішення Віталія Кличка?

Юрій Нестеренко

На мою думку, якщо ось так судити, то після операції до того моменту, як звістка про відставку Віталія побачила світ, пройшло майже 8 годин.

І це мабуть були найважчі 8 годин у житі Віталія, під час яких він таки прийняв рішення про свою відставку в професійному боксі.

На мою думку, Віталій зустрів цю проблему, яка сталася з його коліном, тяжкою травмою як справжній боєць. Він тверезо оцінив ситуацію і прийняв рішення, яке на сьогоднішній день ми всі вже почули.

Василь Зілгалов

А чи це означає, що може статися так, що Володимир займе його місце у протистоянні Рахманові за цей пояс?

Юрій Нестеренко

Ви знаєте, згідно правил WBC, а саме – пункт 1.28 та 1.29, це не є можливим на цей час. Оскільки, згідно цих правил, якщо чемпіон не зможе захистити свій титул проти тимчасового чемпіона, то тимчасовий чемпіон отримує титул, стає новим чемпіоном світу.

Наразі Володимир знаходиться на третьому рядку рейтингу WBC, і всі ми, я маю на увазі любителів спорту та боксу в усьому світі, хотіли би побачити Володимира проти Хасима Рахмана, але, на жаль, Дон Кінг не дасть цьому відбутися, оскільки я вже постійно кажу, що він не переслідує благодійних цілей, де бокс є справою за честь та гордість, він переслідує тільки свої суто корисні цілі, які найвигідніші є для нього.

Василь Зілгалов

Це правда, що Віталій сказав, що він продовжить своє життя в політиці?

Юрій Нестеренко

Знаєте, на цей час я не можу сказати за Віталія. Це рішення він повинен прийняти сам особисто. Але, на мою думку, Віталій настільки багатопланова людина, яка має молодість, сили, впевненість, мудрість, щоб реалізувати в себе в кожній з областей нашого життя. Вони займаються благодійною, соціальною діяльністю.

Може статися так, що Віталій буде займатися політикою, але це рішення він повинен донести до нас усіх сам особисто. На мою думку, це може вже відбутися на наступному тижні, коли Віталій буде проводити в Києві прес-конференцію.

Василь Зілгалов

Він зараз у Лос-Анджелесі?

Юрій Нестеренко

Так, він зараз у Лос-Анджелесі. Годину тому я з ним розмовляв, він вже покинувся, почуває себе добре.

Настрій... Який настрій може бути у нього? Він трохи сумний, але знову ж, Віталій завжди тримав свої емоції під контролем, він навіть шуткує, стараючись не скільки підтримати себе, скільки нас, його команду, яка дуже переживає за нього.

Ми зараз знаходимося не в найкращому положенні. В сторону Віталія полетить дуже багато каміння, але Віталій зробив єдине вірне рішення, яке можна тільки прийняти.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG