Доступність посилання

ТОП новини

Терористичні акти у столицях Йорданії та Іраку: понад 90 осіб загинули і близько 140 поранені.


Петро Кагуй

Прага, 10 листопада 2005 (RadioSvoboda.org) – В результаті терактів у столиці Йорданії, за останніми даними, загинули 57 осіб і близько 110 поранені. Вибухи пролунали учора ввечері близько 21-ої години з невеликим інтервалом у трьох престижних готелях столиці Йорданії. Спершу у готелі “Ґранд-Гаят”. А за кілька хвилин терористичний теракт був скоєний у п''ятизірковому готелі “Редіссон”. Там у банкетній залі проходило весілля. А вже третій вибух пролунав у готелі “Дейз Інн”.

Найбільше жертв у готелі “Редіссон”, він досить популярний серед іноземців. Від початку війни в Іраку столиця Йорданії Амман стала своєрідним перевалочним пунктом для закордонних дипломатів та офіційних осіб, котрі працюють на іракській території. Це перші теракти таких масштабів у Йорданії. Серед загиблих та поранених здебільшого йорданці.

Відразу після вибухів Йорданія закрила усі свої кордони. У цій країні запроваджено надзвичайні заходи безпеки. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки та лідерів цілої низки країн різко засудили теракти в Аммані. Віце-прем’єр Йорданії Марван Муашер сказав: “Нам телефонують із різних країни. Усі, за кордоном і в самій Йорданії – єдині у погляді, що ці вибухи – боязливий прояв тероризму. У нас немає іншого шляху, ніж придушити терористів усією міццю держави”.

Йорданські спецслужби вважають, що вибухи у трьох готелях - це справа рук терористів-смертників, дії котрих за стилем подібні до терористичних атак “Аль-Каїди”. Власне, у заяві, котра з’явилася на одному з ісламських сайтів, іракське відділення “Аль-Каїди” вже взяло на себе відповідальність за теракти в Аммані. Питання лише в тому, чи достовірна ця заява.

У той час, коли увага світової спільноти прикута до терактів у Йорданії, новий потужний вибух стався сьогодні у столиці Іраку. Терорист-смертник підірвав себе в центрі Багдада у ресторані, котрий часто відвідують поліцейські. Загинуло 35 осіб і близько 30 поранені, здебільшого поліцейські.

Цей вибух збігся із візитом до Багдада міністра закордонних справ Великобританії Джека Стро, який сьогодні зустрічався з керівництвом Іраку. Керівник британського МЗС, який зупинявся у столиці Йорданії на шляху до Багдада, заявив: “Усі ми платимо ціну за цивілізацію. Давайте усвідомимо це. Тероризм – є злом, яке вдарило по усіх країнах, по країнах із різними релігіями. Його удари спрямовані на держави, котрі підтримали війну в Іраку (хоча свого часу король Йорданії і його уряд дотримувалися іншої позиції). Але терористи завдають ударів і по країнах, котрі виступили проти воєнної операції в Іраку”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG