Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі перепоховали подружжя Воронцових.


Петро Каландирець

Церемонія перепоховання
Одеса, 10 листопада 2005 (RadioSvoboda.org) - 10 листопада в Одесі відбулася церемонія перепоховання праху князя Михайла Воронцова і його дружини княгині Єлизавети Воронцової.

Дві труни із прахом подружжя Воронцових були встановлені у траурній кінній кареті, яка проїхала центральними вулицями міста від Воронцовського палацу до Спасо-Преображенського Собору.

На Соборній площі митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ Московського Патріархату, Владика Агафангел відслужив громадянську панахиду.

Тут відбувся і траурний мітинг. Труну з прахом Воронцова внесли до нижнього храму Собору, де відбулися панахида та перепоховання. На площі перед храмом був встановлений великий екран, на якому транслювалася церемонія перепоховання. Саме 10 листопада у всіх одеських школах будуть проведені спеціальні уроки історії, присвячені князю Воронцову.

Влада Одеси виділила на перепоховання біля 50 тисяч гривень.

Церемонія перепоховання
В урочистій церемонії перепоховання взяли участь близько 400 військовослужбовців одеського гарнізону Південного оперативного командування, курсанти інституту сухопутних військ, рота почесної варти та оркестр штабу командування.

Заслужений працівник культури України Роман Бродавко назвав факт перепоховання надзвичайно важливою подією.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц на траурному мітингу відзначив особливу роль князя Михайла Воронцова та його дружини у становленні та розвитку причорноморського міста. На його думку, „якщо вулиця Дерибасівська є обличчям Одеси, то Соборна площа, без сумніву, є її серцем. Князь Воронцов є надиво сучасним. Він послідовно вчив власну вітчизну таким поняттям як громадянські свободи, милосердя, вільне слово. Князь Воронцов був прихильником, як би зараз сказали, європейської інтеграції”.

Працівники міської газети „Одєсскій вєстнік” поклали біля пам”ятника Михайлу Воронцову на Соборній площі вінок з надписом „Засновнику газети від працівників редакції”.

Церемонія перепоховання
Михайло Воронцов, який обіймав посаду Новоросійського генерал- губернатора з 1823 до 1844 року, помер 6 листопада 1856 року і через чотири дні був похований у Спасо-Преображенському соборі. У 1880 році там поховали і його дружину. У 1936 році перед знищеним собором прах Воронцових викинули на вулицю. Їх таємно перепоховали на Слобідському цвинтарі.

Сьогодні, за словами міського голови Одеси, історична справедливість відновлена. Прах пожружжя Воронцових повернули на своє місце у Спасо-Преображенському соборі.
XS
SM
MD
LG