Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Кавові люди.Київ, 11 листопада 2005 року.

Щорічно людство споживає три мільярди кілограмів кави. Прибутки від такого бізнесу - майже як від торгівлі нафтою. Кавова культура потроху укорінюється і в Україні – сьогодні відбувся вже Другий Чемпіонат України серед кавових баріста. (З італійської перекладається “той, хто стоїть за барною стійкою”.) Баріста - аси у приготуванні кави. Хто вони – “кавові люди”? Яку каву п’ють українці і чи корисно це для здоров’я? Досліджують Звуки Життя “кавові люди” з Микитою Моісеєвим.

Варіння кави у джезві, запарювання у чашці, вже не кажучи про каву розчинну - кавомани до уваги не беруть. Звичайну каву голова українського відділення європейської кавової асоціації Сергій Ремінний взагалі називає компотом, а справжній же еспрессо готують під тиском у дев’ять атмосфер у спеціальній машині. Саме за допомоги такого устаткування готують каву на чемпіонаті баріста.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Лікарі у світі й досі сперечаються щодо користі чи шкідливості "чорного напою". Але більшість все-таки доходить висновку, що 2-3 чашки на день - нешкідливі для здоров’я. Крім того, кава навіть може порадувати ваш організм - зокрема зуби. Спеціалісти розвінчують міф що від кави вони жовтіють. Головне – попередньо сходити до дантиста)

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Першим українським БАРІСТА по праву можна назвати Юрія Кульчицького - саме він у тисяча шістсот вісімдесят третьому році відкрив у Львові кав’ярню "під синьою фляжкою". До слова, пам’ятник цьому кавоманові чомусь встановлено у Відні. А львів’яни з того часу каву полюбили… Якщо ж вам запропонують випити кави у Великій Британії - скоріш за все вона буде розчинною з молоком і цукром. У країнах з глибокою кавовою традицією такий напій навіть називають по-іншому - кафе американо.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Звичайна чашка еспрессо містить приблизно вісімдесят міліграмів кофеїну. Така кількість дозволяє людині почувати себе бадьорою певний час, а барам і ресторанам отримувати нечувані прибутки - до ТИСЯЧІ відсотків. Однак, заробити на каві можна тільки тоді, якщо заклад готує смачну та якісну каву.. Три правила, які можуть зробити власника кав’ярні міліонером: смачний і правильно приготований напій, висока, в порівнянні із собівартістю, ціна, та клієнт-кавоман, який прийшов посмакувати напій, а не поговорити під каву з приятелем.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG