Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Любити ближнього.Київ, 16 листопада 2005 року.

Щодня українці їздять громадським транспортом. І майже щодня бачать, як водії маршруток по-хамськи ставляться до пенсіонерів - тих, що хочуть їхати безкоштовно. "На борт" водій може взяти лише двох безкоштовних пасажирів, але навіть у разі, якщо пенсіонер у цю "пільгову пару" вписується, йому часто доводиться вислухати кілька хамських реплік на свою адресу. Або зловити переповнений відрази погляд кондуктора. Це - щоденна реалія, і це - прояв нетолерантності. Звідки росте коріння нетерпимості, які ще вона має прояви, і як її подолати? - У Всесвітній день толерантності - відповіді шукають “Звуки життя” - “Любити ближнього” з Микитою Моїсеєвим.

У дитячому колективі нетерпимість часто набуває дуже яскравих рис - ті, хто не відповідають певним стандартам - кольору шкіри, мові, або навіть комплекції - часто бувають принижувані - ба навіть биті. І саме школа - може бути лакмусовим папірцем суспільства. Бо маленькі люди не вміють приховувати свої почуття, а пізніше - переносять свої принципи і світогляд у доросле життя. Чи знайомі школярі із поняттям - толерантність? В одній зі столичних шкіл намагалась з’ясувати Наталка Коваленко...

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Одним з найяскравіших прикладів нетерпимості в Україні можна назвати проблему, яку часто у корисливих цілях роздмухують політики - це складні стосунки між Сходом і Заходом. У чому не можуть порозумітися українці, які живуть в одній країні, але в різних її куточках? Погляд з Галичини та з Донбасу…

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Згідно із соціологічними дослідженнями, Росія майже нічим не відрізняється від інших країн колишнього СРСР. Однак, за словами кореспондента Радіо Свобода у Москві Віталія Портнікова, до вихідців з Північного Кавказу росіяни ставляться упереджено... Натомість у Великій Британії, яка порівняно із Росіїєю має набагато вищий рівень життя, до мусульман ставляться абсолютно нормально, незважаючи на останні вибухи терористів смертників.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

У повсякденному житті - ми можемо у транспорті не поступитися місцем людині похилого віку. Ми можемо нахамити тому, хто випадково наступив на ногу, ми можемо зневажливо називати психічно хворого - психом. Водночас - ми мовчимо, коли нам брешуть політики, коли чиновники ганяють нас "кабінетним" колом, або вимагають грошей - забуваючи про свої власні інтереси. Як навчитися терпимості до тих, хто цього потребує? І як відрізнити - терпимість від патологічної терплячості?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG