Доступність посилання

ТОП новини

Не міліє потік контрабандної продукції в Угорщину.


Василь Плоскіна Угорщина, 22 листопада 2005 (RadioSvoboda.ua) – Митні склади на західному й східному кордонах Угорщини практично не бувають порожніми. Найбільш ходовою контрабандою вважаються китайські товари й українські цигарки.

На складах управління західної митниці в м. Дьєр понад два місяці припадає пилюкою нелегальна партія китайського трикотажу, спортивного взуття й дешевої електроніки на суму в 1,5 мільярда форинтів, це приблизно 7,5 мільйонів доларів США. Але це ще не все: угорські митники продемонстрували перед об’єктивами телекамер 985 контрабандних газових пістолетів, 55 тис. ножів, які відносять до одного з підвидів холодної зброї, та 1700 східних мечів.

Говорить представник Головного митного управління Угорщини Єне Шіпош:

- Наступного разу контрабандисти, очевидно, двічі подумають, чи везти їм через угорський кордон нелегальну продукцію. Хоча не можна виключати, що цього не зроблять інші, адже йдеться про надзвичайно вигідний бізнес – торгівлю дешевими китайськими товарами, які надходять до нас з морських портів Німеччини, - припустив Єне Шіпош.

Не дивлячись на те, що угорська митниця стоїть далеко не на останньому місці в системі митного контролю Євросоюзу завдяки доброму технічному оснащенню й фаховій підготовці персоналу, контрабандисти, власне, теж не сидять, згорнувши руки. Коли не випадає пробитися через кордон одним способом, шукають інші обхідні шляхи.

Чимало клопоту мають угорські митники з товаром, який буквально валом валить з України. На думку прикордонників, з десяти громадян України принаймні восьмеро прибувають в Угорщину з якимись прихованими від митного контролю товарами.

Наприклад, у першому-ліпшому українському мікроавтобусі, обраному для перевірки митниками КПП у містечку Гедьєшгалом, неподалік австрійського кордону, контролери знайшли контрабандні цигарки. Один із митників відповідає українському пасажиру російською ( увага, пауза!): “Розумію, товаришу, розумію…” І відбирає контрабандне курево.
XS
SM
MD
LG