Доступність посилання

ТОП новини

ООН: темпи епідемії СНІДу в Україні й Росії й далі зростають.


Богдана Костюк Київ, 21 листопада 2005 (RadioSvoboda.ua) - Цього року кількість людей, які живуть з вірусом імунодефіциту, в державах Східної Європи та СНД перевищила півтора мільйона осіб. Найбільша кількість ВІЛ-позитивних громадян припадає на Росію та Україну: у цих двох державах поширення ВІЛ – СНІД-у набуло масштабів епідемії. Про це йдеться у звіті ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я, який 21-го листопада представили в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві та у столицях європейських держав.

Абсолютна більшість ВІЛ-позитивних осіб в Україні, Росії, Молдові – це ін’єкційні наркомани. Як стверджує координатор програм ООН Френсіс О’Доннел, головною небезпекою для України є той факт, що поведінка наркоманів залишається ризикованою: з них лише 20% визнали, що намагаються не користуватися брудними шприцами і практикувати безпечний секс. Подібну проблему мають Білорусь, Молдова і Казахстан, повідомив пан О’Доннел. А керівник тематичної групи ООН з ВІЛ – СНІД-у Флавіо Мірелла зазначив:

“Головну увагу у звіті ми привертаємо до превентивних заходів, які мають загальмувати епідемію ВІЛ – СНІД-у у державах СНД. Цей звіт – не лише статистичні дослідженя, аналітичні матеріали, а і вивчені уроки багатьох держав, які зіткнулися з проблемою ВІЛ – СНІД-у. Так, ми спостерігаємо стабілізацію ситуації на Карибах і Південній Африці, де проводиться постійна інформаційна кампанія, де люди регулярно отримують інформацію, як захиститись від зараження ВІЛ – СНІД-ом. Натомість абсолютно протилежну картину можна спостерігати у Східній Європі та Центральній Азії, де, на нашу думку, профілактична робота з населенням проводиться недостатньо активно. Тож є уроки, які у цьому регіоні треба засвоїти”.

До таких уроків пан Флавіо зараховує кампанію у засобах масової інформації; популяризацію ідей безпечного сексу і здорового способу життя серед молоді; повідомлення про антиретровурісну терапію для ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД українців.

За дослідженнями жінки в Україні становлять 42% від загальної кількості ВІЛ-позитивних людей. А це означає, що дедалі більше немовлят народжуються з вірусом.

І за кожною цифрою, наведеною у звіті, - доля конкретної людини. Як розповів радіо "Свобода" ВІЛ-позитивний Павло Скала – менеджер Міжнародного альянсу по боротьбі з ВІЛ – СНІД-ом:

“Долями конкретних людей опікуються лікарі, - тих, хто вже у СНІД – центрах лежать з останніми стадіями ВІЛ – СНІД-у. Проблема ж така: у тому ж Міністерстві охорони здоров’я у нас немає окремого департаменту, який би займався виключно цією проблемою. Тобто у МОЗ є управління соціально небезпечних хвороб, і фахівці там займаються СНІД-ом, туберкульозом і усім, чим можна. А реально, окремо цією проблемою там ніхто не займається. І це питання піднімалося, коли Президент Ющенко 20 листопада зустрічався з активістами ВІЛ – СНІД-у. Це вперше на моїй пам’яті була піднята ця проблема безпосередньо на рівні Президента – він вирішив створити Національний центр з питань ВІЛ – СНІД-у”.

А на початку грудня Президент головуватиме на спеціальному засіданні РНБО України з проблем поширення ВІЛ – СНІД-у. Як визнають українські урядовці, ця епідемія вже стала фактором, що загрожує національній безпеці держави.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG