Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: І знову майдан.Київ, 22 листопада 2005 року.

Живі і гарячі події листопада 2004 року сьогодні карбуються у свято. Перша річниця Помаранчевої революції - це майдан, намети (тепер вже символічні), прямі включення і марафони телеканалів і суперечки. Їх нині виникає не менше, ніж торік. Про свято як революцію і революцію як свято у проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “І знову майдан” з Надією Шерстюк.

На головному майдані столиці сьогодні знову виросли намети. Намети-символи. Святкові. Ювілейні. У метро де-не-де спалахує помаранчевий колір. Шаликами, куртками, стрічками, посмішками і сгадками. За декілька годин майдан заповниться тими, хто вірить і хто розчарувався, хто вірить у себе і хто має претензії до влади. Майдан заповниться нами. Відчуття і емоції різні. Але такі бурхливі. З майдану репортаж-настрій Микити Моісеєва.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

А у Донецьку місцеві комуністи влаштували свій Майдан - не помаранчевий, а червоний. Подібну акцію провели луганські комуністи, Подробиці - від кореспондента Радіо Свобода Василя Соколенка. Антипомаранчеву естафету підхопив Симферополь. там прибічники партії регіонів збивали труни і палили помаранчеві прапори. Менш емоційніше відзначали свято у Львові. У місті, яке чи не найпершим відрядило до Києва помаранчеві загони, вчора було малолюдно, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

У країні молодої демократії важко жити. Низькі зарплати, високі ціни, нестабільність, відсутність соціальних гарантій. Але є очевидна перевага - загострене відчуття сьогодення. Ми пам’ятаємо себе минулорічних - свої ілюзії і надії. І ось сьогодні маємо свято - День Свободи. У країнах, як кажуть, розвиненої демократії чітко розуміло - коли купляти індичку і що згадувати у День подяки. Про найулюбленіші, але вже музейні свята у Сполучених Штатах Америки - розповідає Ірина Халупа.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Пів години тому на Майдані Незалежності розпочалося святкування Дня Свободи. На урочистості влада витратила трохи більше чотирьох мільйонів гривень з тих дванадцяти мільйонів, які зібрали від час минулорічних революційних подій. Аби уникнути провокацій і сутичок між помаранчевими і біло-блакитними На Майдані чергують тисяча триста міліціонерів. А чи потрібні такі свята, запитали ми перехожих на київських вулицях.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG