Доступність посилання

ТОП новини

Польський сейм відзначив річницю Помаранчевої революції.


Єва Поштар

Варшава, 24 листопада 2005 (RadioSvoboda.ua) - У першу річницю початку Помаранчевої революції в Україні польський парламент одностайно ухвалив постанову в цій справі. Парламентарії хотіли в такий спосіб відзначити минулорічні події, вказати на їхню важливість для Польщі і поляків.

Депутат від Громадянської платформи Павел Грась в розмові із Pадіо “Свобода” наголосив, що цей документ - однe із перших рішень, які схвалив новий польський парламент:

“Ця постанова перш за все нагадує нам усе те, що відбувалося рік тому в Україні.Нагадує тодішні події, заангажованость в них поляків, тих, котрі були спостерігачами або підтримували революцію в інший спосіб. Це також віддача шани українському народові і його президентові, завдяки яким усе сталося. Постанова є також висловленням надій на подальший розвиток подій в Україні в демократичному напрямку”.

Згадуючи минулорічні події в Україні, чільні політики Польщі водночас висловлюють стурбованісь майбутнім України. Спікер сенату - верхньої палати, колишній лідер “Солідарності” в Гданську, соратник Леха Валенси, Богдан Борусевіч сказав кореспонденту радіо ‘Свобода’:

“Я вважаю, що міжусобиці серед лідерів в Україні ще не є найстрашнішою подією. Відомо, що коли Ющенко і Тимошенко не об’єднаються, тоді Янукович виграє вибори і буде прем’єром. Усвідомлення цього призведе до того, що колишні союзники повернуться до коаліції. Не думаю, щоб мали якийсь інший вихід”.

Сьогодні поляки після святкувань роковин 25-ліття від початку в Польщі революції “Солідарності” багатші досвідом. Вони доброзичливо вболівають за Україну, дивляться на неї з надією, як вона прямує в Європу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG