Доступність посилання

ТОП новини

Степове Побужжя на Миколаївщині під загрозою знищення.


Петро Каландирець

Миколаїв, 29 листопада 2005 (RadioSvoboda.Ua) - В рамках громадянської кампанії „Гарду ТАК” у Миколаєві тривають акції на захист ландшафтного парку Гранітно-степове Побужжя”. У кампанію нині залучені Національний екологічний центр, клуб водного спорту „Чотири сторони” та громадянська партія „ПОРА”.

Учасники громадянської кампанії „Гарду ТАК” вже спрямували кілька звернень до урядових установ , як до замовників будівництва Ташлицької гідроакомунюючої станції, із закликом припинити знищення Гранітно-степового Побужжя.

Оскільки заклики ці почуті не були, цими днями акції протесту проведені вже на Миколаївщині.

Активісти партії “ПОРА” та водного клубу „На чотири сторони”, незважаючи на несприятливу погоду, на катамаранах та кияках пройшли всі одинадцять бузьких порогів, встановлюючи по дорозі охоронні знаки. Це викликане тим, що будівництво Ташлицької ГАЕС триває вже безпосередньо у природній зоні. Коли ж Міністерство екології припинило ці дії, організатори будівництва заявляли про те, що вони не знають, де саме проходять межі ландшантного парку. Саме тому на кордонах парку нині встановлені виготовлені партією „ПОРА” охоронні знаки.

Після проходження бузьких порогів спортсмени-водники прийшли до греблі недобудованої ГАЕС. Саме там, ще і за участю активістів миколаївської „ПОРИ” та місцевих жителів проведений мітинг. Це викликало певний резонанс. Незважаючи на вихідний день, послухати промовців прийшов і заступник міського голови райцентру Південноукраїнськ Миколаївської області. Щоправда, на думку експерта з екологічних питань партії „ПОРА” Євгена Дикого, конструктивної розмови з ним не вийшло. Місцева влада цілком підтримує продовження будівництва Ташлицької ГАЕС.

Місцеві правоохоронці заявляли про можливе покарання за організацію несанкціонованого мітингу.

У райцентрі Південноукраїнськ нині триває збір підписів проти подальшого будівництва.

Експерт з екологічної політики партії „ПОРА” Євген Дикий повідомив:

„Всупереч аргументам атомників місцеве населення не бажає руйнування порогів. Вони хочуть жити з туризмом розуміючи, що після затоплення парку це стане неможливим”.

Євген Дикий переконаний, що нині під загрозою знищення опинився єдиний в Україні природний об’єкт.

„Таких гранітних порогів не лише в Україні, але і у Європі вже немає. Дніпровські пороги були затоплені більшовиками ще у 30-ті роки минулого століття. Бузькі пороги останні. З точки зору збереження біорізноманіття саме річкові долини є притулком, де збереглася флора і фауна, яка раніше населяла цілий Південь України. Однак Південь України стрімко освоїли сільськогосподарські підприємства. Саме ці річкові долини, зокрема Бузька долина є острівцем, де збереглося кілька десятків видів, які охороняються Червоною книгою. Кожен народ не можливий без ландшафту, у якому він формувався. Бузький гард є одним із останніх пам’яток Запорізької січі. Для нашої козацької нації це колиска, без якої український національний характер уявити неможливо. Такі ландшафти у Подніпров”ї вже давно знищені. На цій території розташовані біля 60 пам’яток археології. Це все передбачається затопити”.

Експерт з екологічної політики партії „ПОРА” Євген Дикий повідомив, що акції кампанії „Гарду ТАК” триватимуть тепер у Києві, а у разі потреби продовжаться у Миколаївській області.
XS
SM
MD
LG