Доступність посилання

ТОП новини

Влада в Одесі підтримала відкриття офісу Євросоюзу.


Петро Каландирець

Одеса, 30 листопада 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні в Одесі відкритий офіс місії Євросоюзу з моніторингу українсько-молдовського кордону. У церемонії взяли участь дипломати з України, Молдови та ЄС.

Рішення про відкриття представництва ухвалили влітку цього року. Співробітники місії будуть займатись навчанням кадрів – прикордонників і митників – для роботи на українсько – молдовському кордоні, перевіряти організацію боротьби з контрабандою, особливо, на ділянці з Придністровцям. Передбачається надання технічної допомоги у облаштуванні кордонів.

Представництво Євросоюзу в Одесі, найімовірніше, працюватиме три роки. На її функціонування ЄС виділив близько 7 мільйонів євро. Оперативний штаб місії розміститься у приміщенні на вулиці Уютній.

Як повідомили кореспонденту радіо „Свобода” у департаменті зовнішніх стосунків Одеської міськради, сусідство з новими членами Європейського Союзу обумовлює підвищену увагу української то молдовської влади до цілого комплексу прикордонних проблем. З цього питання існує не лише взаєморозуміння між Україною та Молдовою, але і активна підтримка Євросоюзу.

Дієвий контроль за придністровською ділянкою кордону, як переконані у міській Раді Одеси, дозволить вирішити проблеми, пов’язані з організованою злочинністю, поширенням контрабандної та контрафактної продукції, зброї, наркотиків, зокрема, в Одесі і області.

Говорить начальник департаменту зовнішніх зв’язків Одеської міськради Олег Долженков:

„Тривалий час саме Одеса потерпала від нелегальної зброї, наркотиків, які надходили через неконтрольовані ділянки українсько-молдовського кордону. Ми знаємо, що свого часу деякі резонансні злочини були скоєні організованими злочинними групами саме з території невизнаної ПМР. Дотепер не існувало, на жаль, дієвої системи контролю за переміщенням товарів і людей. Якщо ЄС допоможе – це буде величезна користь для України в цілому, а для нашого регіону особливо”.

Олег Долженков вважає, що „у сучасній Європі не повинно бути місця так званим „чорним діркам”. Саме тому з відкриттям місії Євросоюзу в Одесі зроблений вагомий внесок у вирішення багатьох застарілих, але актуальних проблем”.

Проти відкриття місії Європейського Союзу в Одесі протестували сьогодні лише проросійські громадські організації. Союз православних громадян, „Єдіноє отєчєство” (які об’єднують групи вірних УПЦ Московського Патріархату), Прогресивна соціалістична партія України провели пікет під гаслом „АнтиНАТО”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG