Доступність посилання

ТОП новини

Західна преса про зменшення корупції в Україні, про вихід частини підприємств із тіньової економіки та про місто Львів.


Петро Кагуй

Прага, 30 листопада 2005 (RadioSvoboda.Ua) - З’являється все більше свідчень, що корупція, котра є найбільшою проблемою в Україні, зменшується. Можливо, це відбувається завдяки більшій поінформованості українського суспільства після помаранчевої революції, а також вуличним громадським акціям протесту, - зазначає американська газета “Cristian Sciens Monitor”.

І хоча, обіцяні президентом Віктором Ющенком, економічні реформи в Україні запроваджуються повільно, значне число компаній виходять із тіньового сектору економіки і все більше людей платять податки і менше чиновників беруть хабарі.

Однак корупція в Україні ще досить сильна, - мовиться у статті. Так, за даними організації “Transparency International”, що базується у Берліні, за рівнем корупції Україна перебуває на 113-му місці серед 150 країн – приблизно на рівні В’єтнаму і Замбії. Але, порівняно із попереднім роком, ситуація покращилася, бо тоді Україна була на 122-му місці.

Не зважаючи на те, що темпи економічного росту в Україні різко впали, надходження до бюджету від податків зросло на 30 відсотків за перші 9 місяців цього року. А минулого місяця, - продовжує газета “Cristian Sciens Monitor”, закордонні інвестори отримали позитивний сигнал, коли реприватизований металургійний комбінат “Криворіжсталь” було продано на аукціоні індійській компанії “Mittal Steel”, - наголошує у вівторок американський часопис “Cristian Sciens Monitor”.

А вже британський часопис “Financial Times” у сьогоднішньому числі пише, що після успішної повторної приватизації “Криворіжсталі”, Україна має намір перепродати Нікопольський феросплавний завод, котрий свого часу опинився у руках Віктора Пінчука – бізнесмена і зятя колишнього президента Леоніда Кучми. Про повторний продаж Нікопольського феросплавного заводу йшлося на вчорашній зустрічі Віктора Ющенка із інвесторами. Президент України також повідомив про плани виставити на аукціон “Укртелеком”, - зазначає британська “Financial Times”.

А вже газета “News York Times” досить детально розповідає своїм читачам про українське місто Львів - красиве, але сьогодні досить бідне, однак із великою перспективою.

Описуючи давню історію Львова, його архітектурні пам’ятки та розквіт міста за часів Австро-Угорщини, “News York Times” пише про втрати та руйнації, що їх зазнало місто у радянський період і фактично нині перетворилося на периферію. Місто було відірване від Європи. Але, вже за незалежної України, за останні 15 років, особливо після минулорічної революції, Львів все більше відроджується і скеровує свої погляди до Європи. Львів стає містком, що єднає Україну із рештою частини Європи. А мешканці Львова та місцева влада сподіваються, що офіційний Київ зрозуміє значення міста і згодом у Львові знаходитимуться представництва європейських установ, торговельних організацій, збільшиться кількість дипломатичних місій та зростуть інвестиції для розвитку міста, - мовиться в статті у “News York Times”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG