Доступність посилання

ТОП новини

У Бельгії звільняють з-під арешту український "Руслан".


Славко Волинський

АН-124 ("Руслан")
Брюссель, 5 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) – Cьогодні до бельгійської столиці прибула група українських авіатехніків та пілотів, які готують український авіалайнер “Антонов-124” для повернення на Батьківщину. Про це повідомили радіо "Свобода" в посольстві України в Бельгії. Український “Руслан” простояв на бельгійській військовій авіабазі понад рік через фінансову суперечку кіпрської компанії ТМR Energy Lіmited з Фондом державного майна України. Як зауважує бельгійська преса, через арешт українського літака був змушений скорегувати свої плани і президент Сполучених Штатів Джордж Буш, подорожуючи на початку року Європою.

Український транспортний літак прибув на бельгійську військову авіабазу “Мельбрук” ще у червні минулого року на прохання НАТО. Альянс домовився про аренду цього літака з українським урядом для переправки із Бельгії в Афганістан військової техніки й амуніції для солдатів НАТО. Однак відразу після приземлення літак затримали, а українських льотчиків і техніків відправили з Бельгії додому. Лайнер залишився на бельгійській землі в очікуванні рішення брюссельського суду. Згодом з Брюсселя справу передали до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Врешті-решт минулого тижня дві конфліктуючі сторони – кіпрcька фірма ТМR Energy Limited й Фонд державного майна знайшли порозуміння. Про це повідомив журналістам бельгійський адвокат Ґі Хуйґе. Деталей, на яких умовах Україна домовилася з кіпрською компанією, юрист не повідомив, але запевнив що в середу український авіалайнер повернеться додому. Раніше шведський суд постановив, що українська держава заборгувала кіпріотам 40 мільйонів доларів, а офіційний Київ це оскаржував.

Цікаву деталь із зарештованим українським літаком оприлюднила бельгійська газета "De Standaard". Це видання пише, що про зарештованого в Бельгії українського “Руслана” стало також відомо американському президентові. На початку цього року, коли Джордж Буш їхав на саміт НАТО, його літак мав приземлитися на бельгійській військовій базі “Мельбрук”. Однак розміри українського “Руслана”, який стояв на території цієї ж бази були такими великими, що американський пілот вирішив не ризикувати приземлятися в “Мельбруку” і здійснив посадку в цивільному аеропорту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG