Доступність посилання

ТОП новини

Президент України звільнив посла в Москві.


Василь Зілгалов

Микола Білоблоцький
Прага, 6 грудня 2005 року – Віктор Ющенко звільнив українського посла в Росії. Микола Білоблоцький виконував роль Надзвичайного і Повноважного посланця Києва в Москві фактично шість років, бо був призначений на посаду на початку грудня 1999 року. Перед цим він очолював Адміністрацію Президента Леоніда Кучми. Що означає звільнення Миколи Білоблоцького?

Василь Зілгалов розпитував про це представника Президента у Верховній Раді України, одного із творців перемоги Помаранчевої революції - Юрія Ключковського.

Юрій Ключковський

Фактично кожного разу, коли виникає проблема, то всі ці питання розв’язуються на рівні прямого візити з Києва. Тому я думаю, що не секрет, що зміна представника України в Москві очікувалася. Однак, те, що воно відбулося саме тепер пов’язане з газовими проблемами. Ми не відчули ефективної роботи посольства у зв’язку з цим.

Правда дехто очікував зміни посла у зв’язку з цими проблемами, які виникли під час виборів, зокрема, пов’язані зі спробами відкривати додаткові дільниці в РФ. Нагадаю, що тоді ЦВК розглядала це питання. Під тиском і обставин і під протестами громадян в кінці кінців це рішення так і не набрало чинності, бо це в якийсь момент було прийнято. Там були подані недостовірні документи.

Можу сказати, що ми тоді довго розбиралися з тими документами, з трудом добилися права ознайомитися з ним у кількох кандидатів. До речі, не тільки в інтересах Віктора Андрійовича, але і комуністи там були зацікавлені, і представники Кінаха, і представники інших кандидатів.

Ми просто документально довели, що подання фальсифіковані, що серед тих, хто начебто підписувався з вимогою відкрити дільницю були особи з російськими паспортами. Це прямо було відображено і в документах, наскільки навіть була несерйозна ця фальсифікація, некваліфікована.

Начебто, посол відбувся тим, що не він подавав документи, а подавалися документи тимчасовим повіреним в той час, коли його самого в Москві не було. Через це до тої справи він начебто був непричетний.

Тому, я думаю, що на цей раз проблема була інша, не прямо зв’язана з виборами минулорічними, а скоріше з ефективністю діяльністю посольства, як представництва України.

Василь Зілгалов

Кажуть, що посольство ніколи не відігравало такої великої ролі, бо контакти були завжди прямі між президентами, так би мовити, між головними особами.

Юрій Ключковський

Це був стиль попередньої влади, яка дуже запобігала перед Москвою, яка завжди старалася засвідчити власну відданість московським господарям. Це був досить такий постійно принизливий момент у стосунках України і Росії. Очевидно, посольство не звикло виконувати роль реального представництва держави. Мабуть, просто попередній посол був непридатний до цієї ролі.

Василь Зілгалов

Планується, що це підвищення ролі посла цього?

Юрій Ключковський

Я думаю, що це елементарна вимога щодо ефективності діяльності дипломатичного представництва нашої держави в іншій державі.

Василь Зілгалов

Яке коло може бути кандидатур? Ми колись чули, що Костенко на це просили.

Юрій Ключковський

Я не думаю, що хтось з серйозних політичних діячів напередодні виборів погодиться так легко зійти з політичної арени. Думаю, що ці сподівання були передчасні. Тому, скоріше, буде якийсь хороший дипломат, а пізніше буде підвищення до політичного рівня цього представництва.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG