Доступність посилання

ТОП новини

Закордон не вірить українським урядовцям і забороняє імпорт пташатини з України.


Сергій Драчук Прага, 6 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) – Українські урядовці й птаховоди запевняють, що виявлений в Україні пташиний грип не загрожує споживачам пташиного м’яса й інших продуктів. Але ці запевнення не заспокоюють інші країни, які вже починають запроваджувати заборони на імпорт птахів і птахопродуктів із України.

В уражених районах Криму хворі й потенційно заражені птахи знищені, там установлено карантин, президентський указ про надзвичайний стан у цих місцевостях підтвердила Верховна Рада, а отже, принаймні для решти України небезпеки немає – така загалом позиція українських урядовців. Пташатина ж промислового виробництва і так надійно забезпечена від інфекції, запевнив “Радіо Свобода” голова Асоціяції виробників пташиного м’яса Олександр Бакуменко:

“Це грип не високопатогенний, який там виявили, ба більше, промислового виробництва він ніяк не стосується. На промислових підприємства ми маємо закритий режим роботи – як дотримувалися, так і дотримуємося, – добра ветеринарна безпека – на кожному нашому підприємстві працює офіційний ветеринарний лікар державної медицини України, – кожну партію м’яса досліджують, тому люди можуть спокійно його їсти”.

За словами Олександра Бакуменка, до Криму інфекцію принесли перелітні дикі птахи. Сезонна міґрація птахів дійсно може бути однією з причин поширення пташиного грипу, вважають міжнародні експерти. Але є й інші можливості, сказав “Радіо Свобода” ветеринарний експерт із хвороб диких птахів британської Федерації університетів за добробут тварин Джеймз Кирквуд:

“Існує школа думки, що всі випадки пташиного грипу, які досі трапилися в світі, можна пов’язати не з перелітними птахами, а з транспортуванням – леґальним чи нелеґальним – заражених птахів”.

Тому припинити таке транспортування є один зі способів боротися з поширенням пташиного грипу. До нього вдалася сьогодні Литва: вона заборонила сьогодні імпорт і транзит свійських і диких птахів та птахопродуктів із України – включно з екзотичними чи тропічними птахами, опудалами птахів, яйцями й кормом із вмістом птахопродуктів. Росія й Білорусь зробили це ще вчора. Причому Росія заборонила ще й імпорт із України також уживаного обладнання для птахівництва, а Білорусь перестрахувалася забороною на ввезення й усієї м’ясної й молочної продукції з Криму. А Європейський Союз нині розглядає можливість уже до кінця цього тижня запровадити тимчасову заборону на імпорт із України виробів із пташиного пір’я. Це єдиний продукт птахівництва, який ЄС імпортує із України. Інші Євросоюз забороняє ввозити вже давно через загальне епідеміологічне становище в Україні. А польські прикордонники, як оголошено в Варшаві, на прохання своєї ветеринарної служби відтепер починають ретельніше перевіряти речі подорожніх на своєму східному кордоні, щоб напевне не пропустити до ЄС пташатину з України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG