Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 07:16

“Червоний хрест" матиме новий символ.


Прага, 8 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Ізраїль – одна з небагатьох у світі країн, яка не була членом Міжнародної організації Червоного хреста і Червоного півмісяця. Учора ввечері ситуація змінилась. Після суперечок, які тривали десятиліттями, учасники конференції в Женеві ухвалили пропозицію держави Ізраїль, згідно з якою прапор Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця доповнить третій символ - Червоний Кристал.

Головна емблема Товариства – червоний хрест і червоний півмісяць на білому тлі. Хрест на знак того, що організація виникла в Женеві в 1863 році з ініціативи швейцарця Анрі Дюрана, тобто в нейтральній країні, прапор якої прикрашає білий хрест на червоному тлі. Півмісяць появився пізніше з ініціативи Туреччини. Вже понад 6 десятиліть ці символи є ключовими в усій діяльності організації. Рятувальні акції на полі бою чи в зоні природних катаклізмів, пошукові операції мають право і проводились досі тільки під прапором, на білому тлі якого здаля добре видно червоний хрест і червоний півмісяць. Саме це вчора змінилось. Ізраїль запропонував додати третій знак – червоний кристал і ця пропозиція була прийнята. Говорить Хаїм Даґан - представник ізраїльської рятувальної служби у зв’язках з міжнародної організацією Червоного хреста:

Х. Даґан: “У мить, коли кристал стане офіційною емблемою і ми його сприймемо, сподіваюсь, незабаром, ми станемо повними членами руху Червоного хреста. В цьому наша ідея”.

Тепер прапор організації нестиме три символи: на білому тлі однакові за розміром і кольором – червоний хрест, червоний півмісяць і червоний кристал, тобто квадрат, який стоїть на одному з кутів. До середини кристалу можна буде внести знак ізраїльської рятівної служби Маген Давід Адом, яким є зірка Давіда.

Найбільший опір пропозиції Ізраїлю чинила Сирія, яка вимагала надати доступ її гуманітарним працівникам на Голанські висоти. Надія на те, що учасники женевського засідання ухвалять пропозицію одноголосно, зарахувала після того, як арабські країни домоглись проведення голосування. Адже за звичай рішення увалювались без голосування. “За” пропозицію Ізраїлю проголосувало 98 країн, “проти” – 27, що означає, що вперше в історії Товариства в ухваленні рішення не було досягнуто консенсусу.

Таким чином членами міжнародної федерації Червоного хреста, червоного півмісяця і червоного кристалу, з врахуванням Ізраїлю нині є 193 країни світу. Ïхня діяльність будується на сімох головних принципах: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність та універсальність. Україна ратифікувала Віденську конвенцію Товариства Червоного Хреста в 1949 році після Другої світової війни.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG