Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 18:25

“Звуки життя”: Бути красивими.Київ, 8 грудня 2005 року.

"Я ношу дріт від комп’ютерної клавіатури замість паска, бо гадаю, що в нього цікава форма. Та й взагалі він гарно виглядає" - такі зізнання я прочитала на сайті фінських модників. Щодня - протягом сорока хвилин - у вагонах підземки розглядаю людей. І нібито - вони вдягнені по-різному - принаймні - не в уніформі, однак з першого погляду побачити особистість - зазвичай, не вдається. Бачу лише - Модні куртки, модні светри та однаковий макіяж. Чому українці звикли вдягатися - як всі і бояться виказати свою індивідуальність в одязі, зачісках та інших атрибутах зовнішності? По чому на Заході так легко вирізнити людину з колишнього СРСР? Про це, у день розвалу Радянського Союзу - у “Звуках Життя” – Бути красивими, з Віолою Бурдою:

Традиційно склалось, що жінки більше уваги приділяють своїй зовнішності аніж чоловіки. Для мешканок міст - візит до салону краси став вже звичним у розкладі на день. А цікаво, чи можна у цій, здавалося б, суто жіночій цитаделі, зустріти чоловіків? Шукала Наталка Коваленко....

Аудіозапис програми. Перший випуск:

В радянському союзі салонів краси для звичайних людей - не було. І у краси були свої стандарти - хімічна завивка для волосся, безформні спідниці та піджаки для жінок, і - жодних яскравих кольорів. Пам’ятаю, як у дитинстві мама замовляла мені яскраву - червону або жовту куртку нашому сімейному другу, який жив у Буркіна-Фасо - є така країна в Африці. А радикальний спосіб змінити свій імідж – теж був - або шити одяг самому, або - у будинку побуту. Де, зазвичай, знаходилася і перукарня. Декотрі з них працюють й досі - зокрема у містечку Фастів. Туди завітала Леся Штогрин.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Гламурний дискотечний стиль - візитівка багатьох великих міст. Москва ж останнє десятиліття посідає на пострадянському просторі роль так би мовити "законодавця" сучасної моди. Вона є ніби "транзитом" світових тенденцій - і це легко помітити. Те, що модно у Москві сьогодні, у Києві скоріш за все носитимуть завтра. За "модність" доводиться викладати чималі гроші - каже кореспондент Радіо Свобода у Москві Віталій Портніков....

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Сімдесят років Радянщини не пройшли безслідно для українців - вони розучилися виказувати свою індивідуальність за рахунок зовнішнього вигляду - одягу, зачісок... Стиль "як всі" став для нас єдиним прийнятним - головне, аби тебе не вирізняли із натовпу - кажуть психологи. За п’ятнадцять років Незалежності України хіба що молодь звикла до яскравих кольорів в одязі - проте більшість все-таки боїться шукати власний стиль. Найчастіше - еталоном вишуканості стають телезірки. Чи женуться вони за модою та чи легко в Україні вдягатися стильно?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG