Доступність посилання

ТОП новини

Чехія хоче відрадити потенційних імігрантів від приїзду.


Оксана Пеленська Прага, 14 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Уряд Чеської Республіки вибирає наступальну політику у вирішенні проблеми міграції із східно-європейських країн, у тому числі – з України. Про це заявив міністр внутрішніх справ Франтішек Бублан, додавши, що потрібно деяких потенційних мігрантів відрадити від поїздки в Чехію.

На думку чеського міністра внутрішніх справ Франтішка Бублана, чехи повинні обрати більш рішучу, як він заявив, - наступальну політику стосовно мігрантів із країн Східної Європи. Були названі, зокрема три держави - Україна, Вірменія та Молдова, звідкіля до Чехії приїжджає найбільше заробітчан.

Про зміни щодо працевлаштування іноземців у понеділок, 12 грудня, заявило і чеське Міністерство внутрішніх справ. Зокрема, йшлося про те, що в Україні Чеська Республіка має намір відкрити інформаційні центри. Ïхня мета - роз’яснити потенційним мігрантам умови праці за кордоном, підбирати робітників за фахом, словом – регулювати міграційні потоки в країні. Про те, щоб відраджувати потенційних мігрантів від поїздки до Чехії, в понеділок у заяві не йшлося. Нинішній виступ чеського міністра внутрішніх справ акцентує саме на цьому. Як сказано в повідомленні Чеського телеграфного агентства, інформаційні центри в Україні матимуть метою відрадити деяких потенційних мігрантів від поїздки до Чехії. “Мова про те, сказав міністр Франтішек Бублан, - щоб місцеві люди могли познайомитись з тим, що їх чекає в Чехії й що для цього вони повинні зробити. Легальних мігрантів ми вітаємо, якщо у нас вони хочуть працювати”, - наголосив міністр. Ось як дивиться на ситуацію, що виникла, Павел Маша – аналітик відомої празької газети “Лідове новіни”:

Павел Маша: “Заяву міністра Бублана я не оцінюю, як якусь зміну чи надання жорсткіших форм чеській офіційній політиці. По суті, йдеться про тривалий напрям, який між собою політики назвали “регульована міграція”. Мова про те, щоб створити в Чехії якнайкращі умови для праці легальних мігрантів, які виконують законні вимоги”.

Вирішення проблеми нелегальної міграції є складовою частиною сучасної концепції політики безпеки Чеської Республіки. Чехи вважають, що жорсткіші вимоги в міграційній політиці дають позитивні результати. Зокрема, в порівнянні з минулим цього року зменшилась кількість іноземців, які в Чехії просили притулку – з 5 з половиною тисяч на 3 тисячі осіб. Турбують нелегальні заробітчани, їх у Чехії кілька сот тисяч, за статистикою найбільше – з України. Щоб запобігти нелегальній міграції, потрібно вести активну роз’яснювальну роботу, - вважать чеські фахівці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG