Доступність посилання

ТОП новини

Перший відкритий аукціон з продажу землі відбувся в Одесі.


Петро Каландирець

Підготовка до торгів
Одеса, 16 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Гроші одержані під час земельного аукціону будуть спрямовані до фонду розвитку Одеси: на капітальний ремонт житлового фонду, на будівництво житла, на ремонт автошляхів.

Під час перших прозорих торгів продані п’ять з тринадцяти запропонованих ділянок загальною площею 3,8681 гектарів, вартістю 60 мільйонів 164 тисячі 12 гривень.

Відкриваючи аукціон начальник управління земельних ресурсів Ірина Ковріжних відзначила, що „виключно завдяки ініціативі міського голови з’явилася можливість провести подібні торги”. На її думку, приклад перших земельних торгів переконає покупців у тому, що в Одесі є реальна можливість купувати спокійно і законно.

„Результати аукціону цілком задовольнили очікування, тому що з 13 лотів, які були включені до продажу, ми продали лише п”ять, але одержали за них понад 60 мільйонів гривень. Місто одержало величезні гроші. Всі інші ділянки теж будуть продані, але пізніше. Я думаю, що у 2006 році ми теж будемо продавати землю. Не лише землю, але і право на її аренду”, підкреслила начальник управління.

Зал, де був проведений аукціон, був переповнений
Тим часом, заступник Одеського міського голови Михайло Кучук висловив думку, що „ще існують сили, які прагнуть заважати місту відкрито продавати земельні ділянки”. Таким чином він прокоментував зняття з земельного аукціону 7 – ми лотів.

Михайло Кучук додав, що „ці сили діють різними шляхами, зокрема, і через судові органи, але це тимчасово. Я думаю, що суди ухвалять остаточні рішення, і ці лоти все одно будуть продані відкрито і через аукціони”.

Заступник Одеського міського голови зазначив, що, на його думку, наступні торги відбудуться за участю більшої кількості потенційних покупців.

„Я задоволений, що бюджет міста нарешті гідно поповнюється. Минулі сім років в нашому місті землю продавали за копійки. Протягом 4 років депутатства я неодноразово говорив про те, що найбільша цінність в нашому місті – земля, і її слід продавати за ринковою ціною. Сьогодні ми мали можливість довести, що дійсно, є правовий шлях для покупців землі в Одесі” – повідомив представник покупця найдорожчої ділянки представленої на аукціоні, депутат міськради Володимир Рондін.

Другий аукціон, до продажу на якому готуються ще 11 лотів, запланований в Одесі на 23 грудня.

Представники інших держав матимуть можливість взяти участь у торгах, призначених на 2006 рік, на яких міська влада планує продати 14 ділянок.
XS
SM
MD
LG