Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Святі і звичайні Миколаї.Київ, 19 грудня 2005 року.

Зробити з води вино та нагодувати натовп кількома хлібинами міг не лише Ісус - легенди свідчать, що Святий Миколай теж був наділений надзвичайною силою. Сьогодні - його день, людини, про яку збереглися лише міфи. Нині ж вино роблять лише з винограду, а чарівниками називають науковців, письменників та інших обдарованих. Хоча, ймовірно, про декого з сучасних Миколаїв людство пам’ятатиме так само довго - час покаже, а ми про них розповімо у Звуках Життя: "Святі і звичайні Миколаї" з Микитою Моісеєвим.

Сьогодні зранку українські діти першою справою заглядали під подушки або бігли до завбачливо виставленого звечора чобітка - саме там на них мали чекати подарунки від Святого Миколая. Але кажуть, що найчастіше Святий допомагає людям мудрою думкою - яка ніби зненацька приходить до людини. Напевне, про це просили у день Миколая прочани Володимирського собору у Києві. Мудрості шукала і наша кореспондентка Наталка Коваленко

Аудіозапис програми. Перший випуск:

З часів святого Миколая минуло більше ніж півтори тисячі років - і Миколаїв - відомих і не дуже, по цій землі вже походило мільйони. Люди ж пам’ятають, здебільшого, не більше десяти найяскравіших. Перехожі пригадують найвідоміших Миколаїв минулого і сучасності. Один з них - Микола Амосов, світоч медицини. Хоча він був затятим матеріалістом, справи його воістину святі - особисто він врятував тисячі життів. А яким він був у житті - знає його донька Катерина, з нею спілкувався Макс Хортицький.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

На Західній Україні святого Миколая шанували і любили завжди - і навіть комуністичний режим не зміг замінити святого Миколая Дідом морозом. Особливо на це свято чекають діти-сироти. Вихователі сиротинців сподіваються, що при владі знайдеться може і не святий, а звичайний Миколай, який почує дітей-сиріт і зробить так, аби вони якнайшвидше могли знайти собі сім’ю - розповідає кореспондент радіо Свобода Галина Терещук.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Незриме і приховане - те, що тезка Святого Миколая Микола Гоголь втілював у своїх текстах, є атрибутами справжньої віри. Вона завжди утаємничена і часом алогічна. А таїна, як відомо, є ознакою справжнього дива - того, чого хочуть і шукають люди цієї планети. А чи пам’ятають твори Гоголя перехожі?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG