Доступність посилання

ТОП новини

Кримчани у виборчих списках партій і блоків.


Володимир Притула Симферополь, 20 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Партія регіонів включила у свій загальноукраїнський виборчий список лише трьох кримчан. Блок “Наша Україна” – 15, а Опозиційний блок “Не так!” – аж 25. Не всі висунуті кримчани мають шанс пройти до українського парламенту, але наш кримський кореспондент Володимир Притула проаналізував кримську присутність у загальноукраїнських виборчих списках партій і блоків, які виборюють місця у Верховній Раді України.

Найвище серед кримчан у загальноукраїнських партійних списках поки що перебуває лідер партії “Союз”, народний депутат України Лев Міримський. Він має очолити виборчий блок “За Союз!”. Втім, місцеві спостерігачі висловлюють сумнів, що цей блок подолає три-відсотковий бар’єр, а Лев Міримський – потрапить до українського парламенту. Не багато шансів там опинитися і в екс-прем’єра автономії Сергія Куницина, який – третій у виборчому списку Народно-демократичної партії. Його соратники по кримській організації НДП Олександр Лієв, Володимир Шкаберін, Юрій Микитенко та Ольга Удовіна – тільки наприкінці першої сотні. Втім, остаточно списки блоку НДП будуть затверджені лише цієї суботи.

У затверджений список кандидатів у народні депутати від виборчого блоку "Наша Україна" увійшли 15 кримчан. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у списку під №45, гендиректор державного акціонерного об’єднання “Чорноморнафтогаз" Олександр Горошкевич - під №58, народний депутат, перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров 72-й, народний депутат, лідер кримської організації Народного Союзу “Наша Україна” Володимир Шкляр – 83-й. Решта кримчан – у непрохідній частині списку.

За списком Партії регіонів від Криму до Верховної Ради України мають шанс пройти лише два кандидати: нинішній спікер кримського парламенту Борис Дейч (він 28-й) і його 1-й заступник Василь Кисельов (34-й). А шанси колишнього голови Російського блоку Криму Олександра Черноморова (145-й) – досить примарні.

Як і в лідера кримської організації Народної партії Анатолія Корнійчука, який не потрапив до прохідної частини списку Народного блоку Володимира Литвина. Поки що примарні шанси у всіх 25 кримчан, які увійшли до опозиційного списку “Не так!”, в якого небагато, на думку місцевих спостерігачів, можливостей потрапити до українського парламенту. Лідери кримських організацій СДПУ(о) Юхим Фікс і Республіканської партії Олександр Гресс у цьому списку – відповідно 27 і 36-й.

Лідер кримських комуністів Леонід Грач – 19-й у виборчому списку Компартії. Відомий кримський українофоб, редактор газети "Кримская правда" Михайло Бахарєв – 26-й, директор Інституту винограду та вина "Магарач" Анатолій Авідзба – 49-й. Ще семеро кримських комуністів – поза прохідною частиною списку КПУ.

У списку соціалістів – 12 кримчан, але лише керівник кримської організації Петро Устенко у першій пів сотні – він під №39. Ще один кримський політик може потрапити до українського парламенту від Блоку Юлії Тимошенко. Лідер кримського виборчого об’єднання “БЮТ-Прозора влада” Андрій Сенченко у виборчому списку 68-й. А загалом, місцеві спостерігачі прогнозують скорочення присутності кримчан у новому складі вищого законодавчого органу України.
XS
SM
MD
LG