Доступність посилання

ТОП новини

Корупція на польсько-українському кордоні.


Єва Поштар Варшава, 3 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Польща веде боротьбу з хабарництвом на українському кордоні. 45 прикордонникам, тобто три чверті усього персоналу, який працював у пункті прикордонного переходу Корчова-Краківець – загрожує тюремне ув''язнення. Прокуратура звинувачує їх у тому, що прикордонники приймали гроші від подорожуючих у Польщу громадян України та намагалися підкупити своїх начальників у Корчовій.

Ряшівські прокурори кажуть, що кмітливі прикордонники утворили щось на зразок неформального підприємства, мета якого - отримувати прибуток. За даними слідства, вони приймали хабарі від громадян України в усіх можливих видах валюти. А після закінчення служби здобич ділили між собою. Керівник ряшівської прокуратури Войцєх Ружицькі говорить, що оскільки більшість прикордонників була корумпована, вони перестали бути обережними.

Войцєх Ружицький: “Були впевнені у собі. Це молоді люди, з невеликим стажем роботи. Прийшли з наміром швидко розбагатіти на цій службі. Не передбачили, що так швидко це може скінчитися”.

Поки було викрито злочин польський прикордонник рекордсмен встиг за кілька років заробити 25 тисяч євро. У прикордонників з"являлися шикарні авта та багатоповерхові особняки. Це були гроші за те, що корумповані прикордонники пропускали в обидва боки кордону авта та товари підозрілого походження.

Першу групу підозрюваних у корупції затримали два роки тому. Останню - півроку. Речник Прикордонної служби Польщі полковник Ярослав Жуковіч говорить, що ціла справа вийшла на світло завдяки тому, що три роки тому Бюро внутрішніх справ польських прикордонників отримало більше повноважень.

Полковник Ярослав Жуковіч: “Ми отримали повноваження користуватися оперативними засобами, включно з підслуховуванням, перевіркою кореспонденції тих осіб, яких ми підозрювали у корупційній діяльності”.

В результаті різко зросла кількість розкритих злочинів на кордоні. Тільки за три останні роки за злочини, пов"язані з корупцією, польська прокуратура порушила справи проти майже трьохсот прикордонників. Польська влада при цьому обіцяє посилити боротьбу із хабарництвом. У змінах до закону про військову службу передбачається, що службовці, вину яких довів суд, не матимуть пенсійних прав і права на службову квартиру.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG