Доступність посилання

ТОП новини

Вітренківці застосували зброю.


Геннадій Сахаров Дніпропетровськ, 20 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Перебування Наталі Вітренко у Дніпропетровську ознаменувалося скандалом. Мітинг блоку Наталі Вітренко “Народна опозиція” відбувся 19-го січня у центрі міста біля театру опери і балету. Попри 13-градусний мороз і снігопад, прихильників Наталі Вітренко зібралося не менше двох тисяч. Над мітингом були прапори Росії, православні корогви, блакитно-червоні прапори блоку Вітренко. Просто перед трибуною тримали ікону з зображенням російського імператора Миколи Другого. Через дорогу на бульварі під українськими державними і червоно-чорними прапорами та прапорами Ліберальної партії група з близько двадцятьох осіб проводила акцію протесту проти блоку Вітренко. Стався прикрий інцидент. Троє молодиків, котрих очолював особистий охоронець керівника виборчого штабу блоку Вітренко у області Сергій Каліниченко, захопили 18-річну студентку Людмилу Крутько, котра трохи осторонь стояла з синьо-жовтим прапором. Погрожуючи пістолетом, нападники підвели заручницю до пікетувальників. Що сталося далі розповідає постраждалий у інциденті співробітник пресслужби обласного штабу Ліберальної партії Віктор Орел:

Ікона Миколи Другого
“Ми вийшли з прапорами щоб висловити свій протест і незгоду з антиконституційною антиукраїнською діяльністю пані Вітренко. Був цілком мирний захід... Ми побачили що ведуть нашу дівчину двоє хлопців під руки. Вони підвели її до нас, побачили мене. Сказали – “Унсовець. Ко мнє !”. Я не міг не підійти тому що я зрозумів, що їй загрожує небезпека. Наш товариш побачив що вони тримали її під зброєю. І ми підійшли разом з ним. Вони почали вимагати щоб ми викинули прапори. І сказали так – “Ми близькі особи до Наталі Вітренко а далі це не твоя справа.” Почали у мене з рук виривати прапор. А дівчину цю, Люду, відштовхнули убік. І у той момент я побачив що у нього пістолет. Він намагався мене вдарити кілька разів, цей, один з тих, що тримав Люду під прицілом. Я кілька разів увернувся. Уже відійшов убік, гадав, небезпека минувала. Але відчув два удари у потилицю, таке відчуття було як металевим предметом. І після того сильний удар по носі.” Віктор Орел отримав забиті поранення голови і перелом носової кістки.

Двоє нападників були затримані міліцією. Виявилося що Каліниченко мав при собі цілий арсенал – пістолет з ґумовими кулями, ніж, короткоствольну мисливську рушницю 20-го калібру зі складаним прикладом, яку він ховав під одягом, і чотири набої до неї. Після втручання Володимира Марченка міліція нападників відпустила, не
Мітинг
вбачаючи причин для арешту. Мовляв – на пістолет і рушницю Каліниченко мав дозволи хоч приховане носіння мисливської зброї без чохла є принаймні порушенням правил поводження зі зброєю не кажучи вже про застосування пістолету для взяття заручниці. Крім того виявилося, що Каліниченко є помічником народного депутата України. Наталя Вітренко і Володимир Марченко винуватцями інциденту оголосили постраждалих. Як сказала пані Вітренко - “Краще нам не заважати”. У ефірі місцевого телебачення Наталя Вітренко взагалі заявила що винуватцями інциденту є співробітники міліції.

На прес-конференції прогресивні соціалісти розповіли про свою виборчу програму. При цьому пані Вітренко розповіла про свою нещодавню поїздку до Росії і контакти у Кремлі:

“Я кілька днів тому зустрічалася у Кремлі з високопоставленою посадовою особою і коли я представила наші пропозиції щодо вирішення проблем в Україні і програму нашого блоку, я отримала запевнення що якщо програма нашого блоку реалізуватиметься в Україні і Україна входитиме до Єдиного економічного простору, при чому входити повнокровно і ефективно, то Україна тоді отримає ґаз по 45 доларів за тисячу кубометрів. Такі ґарантії я отримала. Я поки не стану називати прізвище того з ким зустрічалася з низки причин. Коли я обґрунтувала що влада України реалізує сценарій, нав’язаний Сполученими Штатами Америки з втягування України до НАТО, показала нашу програму, розкрила механізми, показала нашу і мою особисту діяльність у парламенті з 95-го року, у Кремлі відбулися як би зміни у сприйнятті України. Коли була представлена моя програма було заявлене н
Пікет протесту
аступне – “Реалізуйте вашу програму в Україні, Наталю Михайлівно, хай Україна увійде до Єдиного економічного простору”. Якщо Україна входить до ЄЕП, а йдеться про Єдиний економічний простір як вже об’єднану територію, тоді Україна стає сповна дружньою країною і ставлення до неї стає таким як до Білорусі. Ось чому внутрішні ціни Росії розповсюджуватимуться на Україну у разі саме такої позиції.”
– заявила Наталя Вітренко.

21-го січня Наталя Вітренко со товаріщі виїздить до Запоріжжя. За фактом нападу на пікетників проводиться розслідування. Обласна організація Ліберальноїь партії звернулася до Центральної Виборчої Комісії з вимогою зняти з реєстрації як суб’єкт виборчого процесу блок Наталі Вітренко.
XS
SM
MD
LG