Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація довкола маяків загострюється.


Володимир Притула Симферополь, 19 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Зростає напруження довкола українських маяків у Криму, які перебувають під контролем військових російського Чорноморського флоту. Сьогодні вони заблокували бронетехнікою в’їзд на територію маяка “Сарич”, розташованого на південному узбережжі Криму. По обіді росіяни прибрали БТР, але розпочали будівельні роботи, що мають, як виглядає, перекрити під’їзд на маяк.

Бронетранспортер морської піхоти Чорноморського флоту Росії з’явився на мисі Сарич у ніч на сьогодні. Він загородив в’їзд на однойменний маяк, який, за твердженням української сторони, належить державному підприємству “Гідрографія” Міністерства транспорту України, але, як і ще 9 маяків і понад 60 інших навігаційно-гідрографічних об’єктів, силою утримується російськими військовими.

Про перекидання на Південне узбережжя Криму російської бронетехніки повідомили активісти Всеукраїнської громадської організації “Студентське братство”, які ведуть громадський моніторинг дотримання командуванням Чорноморського флоту Росії умов відповідних міжурядових угод. Розповідає голова “Братства” Олег Яценко: “Ми запросили на місце захоплення маяка українську міліцію. Приїхали навіть представники “Беркуту” в бронежилетах і касках. Це трохи зменшило запал російських військових. І, поспілкувавшись із міліцією, росіяни відтягнули свій бронетранспортер. Після цього, щоправда, вони посилили свою присутність двома новими військовими машинами. Одна з них – це кран “Івановець”, а друга – військова вантажна машина, яка привезла бетонні загорожі з тим, щоби цим краном встановити їх на підступах до українського маяка “Сарич” і, мабуть, не допускати нормального під’їзду до цього українського об’єкта, який належить Мінтрансу України”, – це був голова “Студентського братства” Олег Яценко.

У прес-центрі Чорноморського флоту Росії відмовилися коментувати факт перекидання бойової бронетехніки на Південне узбережжя Криму: “Як посадова особа я хочу вам сказати, що ми не підтверджуємо і не спростовуємо цю інформацію”, – сказав начальник прес-центру Чорноморського флоту Росії капітан 1-го рангу Андрій Крилов.

Тим часом у Центрі громадських зв’язків севастопольської міліції спростували вчорашнє повідомлення російської інформагенції “Новий регіон – Крим” про те, ніби до Севастополя прибула група бійців “одного із спецпідрозділів МВС України” для підготовки штурму гідрографічних об’єктів, що використовуються Чорноморським флотом Росії. Це начебто повідомило джерело в українських силових структурах. За цим спростуванням надійшло і ще одне – з Києва, з Міністерства внутрішніх справ України.

Водночас прес-центр українського флоту повідомив, що у штабі Військово-морських Сил України в Севастополі розпочалися командно-штабні навчання. Їхня мета – щоб українські морські офіцери здобули практичні навички застосування сил у кризових ситуаціях. Говорить представник штабу ВМС України капітан 1-го рангу Микола Недогибченко: “Ми навчаємося діяти в сучасних умовах, реагувати на ті виклики і завдання, які ставить перед флотом життя”. За словами Миколи Недогибченка, згадані навчання – планові і ніяк не пов’язані з кризовою ситуацією довкола маяків, що перебувають під контролем Чорноморського флоту Росії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG