Доступність посилання

ТОП новини

У Криму через сильні морози гинуть люди і фруктові дерева.


Володимир Притула Симферополь, 23 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Криму через сильні морози гинуть люди і фруктові дерева. Цієї ночі тут від переохолодження загинули 4 людини. Як повідомив Радіо “Свобода” Центр громадських звязків Головного Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Криму, ця цифра не остаточна, бо морози на півострові посилюються і протримаються щонайменше до 26 січня. Фахівці кажуть, що це може завдати значної шкоди і кримському садівництву та виноградарству.

Ще кілька днів тому у Симферополі стояла весняна погода – до 10 градусів тепла, але в ніч на понеділок у деяких регіонах Криму температура опустилася до найнижчої цієї зими відмітки – мінус 25 градусів за Цельсієм. До того ж морози супроводжуються поривистим вітром і високою вологістю. Через це на час від двох до 10 годин були знеструмлені сотні житлових будинків у Феодосії, Керчі, Симферополі, Ленінському та деяких інших районах півострова. У Симферополі на маршрути вийшли менше половини машин громадського транспорту. Тут же через збій в теплосистемі знизилася температура у приміщеннях Центральної дитячої республіканської лікарні з двома сотнями хворих дітей. Зараз обігрів лікарні здійснюють фахівці кримського главку МНС за допомогою трьох каталітичних обігрівачів. Проблеми з водо- та електро-постачанням виникли у цілому кварталі містечка Щолкіне на азовському узбережжі, а в Симферополі комунальникам довелося відключити гарячу воду в усьому місті.

Втім, це не найбільша шкода від різкого похолодання, тут є уже перші людські жертви. Розповідає керівник Центру громадських звязків Головного Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Криму Володимир Іванов: “На сьогоднішній день різке похолодання вже стало причиною смерті 4-х мешканців Нихньогірського району Криму. Вони загинули у різних населених пунктах цього району. Попередній діагноз щодо цих чотирьох людей – переохолодження”, - повідомив представник МНС, він також додав, що ще дві людини загинули у Севастополі.

Центр громадських звязків Головного Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Криму закликав населення без нагальної необхідності не покидати теплих приміщень і не виходити на вулицю. Також через сильні морози уряд автономії ухвалив рішення тимчасово призупинити навчання в усіх місцевих школах. За рекомендацією Міністерства освіти і науки АРК навчання призупинене у всіх загальноосвітніх закладах Криму з 23 до 28 січня. Скасовані усі масові заходи, в тому числі конкурси і спортивні змаганння, а також 3-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, запланований на 28 і 29 січня.

Кримські синоптики прогнозують подальше зниження температури на півострові і збереження таких морозів щонайменше до середини цього тижня. Якщо морози затримаються, то як прогнозують фахівці, можуть загинути відомі кримські сади і виноградники. А представники МНС кажуть, що через подальше похолодання кримчанам слід чекати і можливих різноманітних техногенних аварій. Володимир Іванов продовжує: “Ось як показав досвід, взагалі надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення, на дорогах, підприємствах, закладах виникають на третій-четвертий день після початку морозів. У нас це – буквально день-два і така ситуація може виникнути”, - повідомив керівник Центру громадських звязків кримського главу Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Володимир Іванов, який додав, що кримські рятувальники перебувають у підвищеній готовності. Сьогодні ж увечері кримський уряд скликав позачергове засідання Комісії з техногенно-економічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
XS
SM
MD
LG