Доступність посилання

ТОП новини

Рада Європи закликає Грузію продовжувати демократичні зміни.


Василь Зілгалов Прага, 25 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Рада Європи вітає успіхи грузинського влади за минулий рік, але попереджає про низку проблем, котрі Грузії необхідно подолати найближчим часом. В резолюції ПАРЄ, ухваленій 24 січня в Страсбурзі, наголошується, що післяреволюційна ейфорія змінилася в країні більш прагматичними підходами до справ демократії, але Грузія все ще перебуває лише на початковому етапі демократизації суспільства і головні зміни чекають країну попереду.

Кореспондент радіо Свобода передає зі Страсбурга про те, що «Рада Європи привітала у вівторок одну зі своїх улюблениць - Грузію, хоча похвал на адресу Тбілісі цього разу було менше, аніж раніше». Однією з ілюстрацій цього є слова співдоповідача ПАРЄ з грузинського питання Матіаса Еорсі. Він сказав у вівторок:

«В політиці ви часто можете сказати, що відсутність новин - це добрі новини, щось подібне є із новинами з Грузії. Навіть більше, я хочу наголосити, що кожне зі звершень, за котре Грузія бралася, виконувалося, і тут можна навести приклад широкомасштабної реформи з нафтотранспортною системою, котра започаткована, і це добрий курс».

У резолюції Ради Європи сказано багато добрих слів про стабілізуючу роль Грузії в регіоні, про те, що в цілому влада в Тбілісі виконує свої зобов’язання перед ПАРЄ. Але пролунала й серйозна критика щодо політики грузинської влади відносно національних меншин , про помилки в Південній Осетії, Абхазії та Аджарії. Зокрема, йшлося про досить авторитарний підхід грузинського лідера до політичного представництва Батумі в загальнодержавній системі керівництва, зменшення частки цієї автономії в центральній владі з 7% до 5%. Подібні недоліки, на думку ПАРЄ, були і в політиці Грузії щодо Південної Осетії та Абхазії.

Реакція грузинської сторони в особі члена її делегації, депутата парламенту Грузії Єлени Тевдорадзе була наступною:

«Ми не виконали цих рекомендацій, але не тому, що не хотіли, а тому , що ми вважали їх не такими важливими на сьогодні для Грузії. Ми не погоджуємося з Радою Європи. Ми маємо наші власні аргументи. Головне для нас є те, що ми виконуємо ті зобов’язання, на базі яких нас приймали до Ради Європи, і лише два з них залишилися невиконаними».

Але в цілому, як зауважують очевидці, обговорення Грузії і резолюція Ради Європи з цього приводу носили доброзичливий, стимулюючий характер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG