Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна Федерація Журналістів та організація «Репортери бер кордонів» закликають, щоб судовий процес у «справі Гонгадзе» залишався відкритим для журналістів.


Петро Кагуй Прага, 25 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - «Процес у справі Гонгадзе – не повинен бути закритим!», - під таким заголовком сьогодні оприлюднила заяву «Репортери бер кордонів». Ця міжнародна правозахисна організація обурена рішенням судді Ірини Григор’євої, яка оголосила, що судові слухання у справі журналіста Гонгадзе будуть фактично закритими. Вона заявила, що деяка інформація від убивць Гонгадзе містить державну таємницю. Й тому допити обвинувачених, вивчення документів і оголошення вироку – здійснюватимуть у закритому режимі.

Як мовиться у заяві «Репортерів бер кордонів», «суддя визнає політичний характер цього процесу і відмовляється зробити його прозорим. Це рішення видається нам скандальним і оправдує найгірші очікування, щодо розвитку «справи Гонгадзе». Цей судовий процес – справжній тест для молодої української демократії і нового президента Віктора Ющенка. «Справа Гонгадзе» зачіпає високопоставлених представників української політичної еліти й тому імена замовників цього жахливого злочину ретельно приховують», - наголошує організація «Репортери бер кордонів».

Допустити журналістів до усіх судових засідань у «справі Гонгадзе» закликає також Міжнародна Федерація Журналістів. Представник цієї організації Роберт Шо заявив Радіо «Свобода»:

«Позиція Міжнародної федерації журналістів полягає у тому, що заборона суду є - ознакою юридичного та політичного цензурування даних, які можуть свідчити про причетність найвищих керівників України до вбивства Гонгадзе. Це скандальне замовчування, яке підриває авторитет суду».

У заяві Міжнародної Федерації Журналістів сказано, що спеціальна комісія в українському парламенті, яка «займалася справою Гонгадзе» ще у вересні минулого року звинуватила у причетності до убивства журналіста Гонгадзе: колишнього президента Леоніда Кучму, колишніх керівників МВС та СБУ Юрія Кравченка і Леоніда Деркача, а також Володимира Литвина, який нині очолює український парламент.

Усі згадані особи вже не раз відкидали подібні звинувачення. Це робив раніше і нині вже покійний Юрій Кравченко.

Сьогодні Апеляційний суд Києва вже не вперше переніс розгляд справи щодо вбивства Гонгадзе, цього разу до 1 лютого. Нинішнє рішення Апеляційний суд Києва пояснив відсутністю представника Мирослави Гонгадзе, дружини вбитого журналіста. Тоді як, адвокат матері Гонгадзе Андрій Федур заявив, що судді навмисне затягують процес і що вони не мають наміру виносити судовий вирок до парламентських виборів.

Андрій Федур: "Чомусь дії навіть цих осіб, що є на лаві підсудних не кваліфікуються не як вбивство журналіста в зв’язку з його професійною діяльністю, не як вбивство на замовлення. Безперечно, ми будемо намагатися з’ясувати всі обставини: хто це замовляв, хто організував. На жаль, сьогодні я не бачу перспектив, щоб замовники і організатори цього злочину були притягнені до кримінальної відповідальності".

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG