Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровщина – очікуються зміни у складі місцевої влади.


Геннадій Сахаров Дніпропетровськ, 31 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Дніпропетровську відбулося засідання обласного штабу надзвичайної комісії з попередження і усунення наслідків пониження температури.

Засідання
На засідання були запрошені міські голови міст області, голови районних державних адміністрацій та їхні заступники, начальники управлінь житлово-комунального господарства обласної і районних адміністрацій. Головувала у засіданні голова обласної державної адміністрації Надія Дєєва. Підводилися підсумки роботи адміністрацій і виконкомів місцевих рад підчас значного пониження температури повітря і погіршення погодних умов.

Надія Дєєва ознайомила присутніх з листом Секретаріату Президента України, у якому викладені положення плану президента щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, у якому, зокрема, йдеться про мораторій на будь-які дії місцевої влади, які призводять до дестабілізації соціально-політичної ситуації. Сказавши про неґативні наслідки надмірної політизації, Надія Дєєва нагадала про проведений у Дніпропетровську фестиваль церковних пісноспівів, перетворений на агітаційний захід Народної партії України. Це, до речі, був єдиний масовий захід, проведений у дні похолодання, на який не розповсюдилася заборона проведення масових заходів у зв’язку з погодними умовами.

Головною темою засідання став аналіз дій місцевої влади у дні холодової кризи. Констатовано що у області перевищені ліміти споживання ґазу. У низці районів і міст області перевищення лімітів сягнуло 70-ти відсотків. Надія Дєєва нагадала про чотири постанови голови обласної адміністрації щодо підготовки до зими, ухвалені починаючи з травня минулого року. Попри виділення 50-ти мільйонів гривень на підготовку житлово-комунальних об’єктів до зими ці постанови не виконані, виділені суми або не використані або гроші витрачені без помітних результатів. Найгіршою на морозному тижні була ситуація у місті Орджонікідзе, яке голова обладміністрації назвала місцевим Алчевськом.

Надія Дєєва вислухала звіти міських голів і голів районних адміністрацій. Показовим був діалог Надії Дєєвої і міського голови Дніпропетровська Івана Куліченка:

Надія Дєєва: – Як у вас взагалі організована інформованість з приводу того що помирають люди? Діагноз – переохолодження. Як ви потім організовуєте щоб знайщли що це за люди? Як ви взагалі розбираєтеся у цих питаннях?

Іван Куліченко: – У нас немає людей, які мають місце проживання, по яких треба розбиратися з-за чого вони загинули, у нас є по особах, щодо яких не встановлене місце проживання і зараз цим займаємося.

Надія Дєєва: – Так я же і питаю як ви цим займаєтеся. Ось тільки одне число, двадцять четверте: невідомий чоловік, 35 років, вулиця Краснозаводська; невідомий чоловік, 40 років, житловий масив “Тополя”; невідомий чолвік, 50 років, у під’їзді будинку, АНД район; Купріков Юрій, 41-го року, вулиця Платона, 143, вдома знайдений. Це я говорю тільки за один день, за двадцять четверте. Ви отримували таку інформацію за двадцять четверте?

Іван Куліченко: – Я зараз не готовий сказати що, де...

Надія Дєєва: – Я питаю, дуже просте запитання, який у вас заведений порядок хоча б розібратися з тими що померли. Тому що з вашого звіту я не почула нічого що ви зробили для того щоб вони не померли. Ну по тих, що я вам назвала, у вас є відповіді? Ви вже вияснили?

Іван Куліченко: – У мене цієї інформації немає.

Надія Дєєва
Підводячи підсумки засідання, Надія Дєєва сказала:

”У вас є делеговані державою повноваження вжиття у разі надзвичайних ситуацій необхідних заходів щодо забезпечення громадського і державного порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, врятування життя людей. Все! Крапка! До п’ятниці абслютно всім міським головам і головам районних державних адміністрацій надати письмові пояснення починаючи з нестворення умов для збереження здоров’я, збереження матеріальних цінностей у надзвичайних умовах і закінчуючи підготовкою до осінньо-зимового періоду. Так само Облґазу, Обленерго. У п’ятницю їх вивчити, у понеділок подати пропозиції щодо притягнення до відповідальності. По районних адміністраціях – кого звільняємо а кому догана. Щодо міських голів – починачи від листів до відповідних рад і завершуючи (притягненням) до кримінальної відповідальності.”

Відтак наступного понеділка на Дніпропетровщині слід чекати змін у складі районних адміністрацій і порушення кримінальних справ проти міських голів міст області чи звернень до міських рад щодо заміни міських голів. Не можна виключити також що кризова ситуація може бути використана з метою внесення коректив до складу владної команди в інтересах певних фінансово-політичних угрупувань.
XS
SM
MD
LG