Доступність посилання

ТОП новини

“Помаранчеві” хочуть коаліцію.


Віктор Міняйло Київ, 3 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Консультації з приводу відтворення “коаліції помаранчевих сил” ще тривають”, - повідомив на прес-конференції керівник виборчого штабу блоку “Наша Україна” Роман Безсмертний. За його словами у консультаціях беруть участь представники БЮТ, СПУ, ПРП-“Пора” і блоку Костенка-Плюща.

Роман Безсмертний вважає, що в одну річку можна увійти двічі. За його словами, в учасників консультацій є відчутне бажання досягти результатів, але, поки що вони домовилися не коментувати зміст і форму ведення переговорів до досягнення кінцевих результатів.

Роман Безсмертний спростовує, нібито кінцевим результатом є розподіл посад в майбутньому уряді і парламенті.:

“Мова не йде про дерібан посад. Мова йде про реалізацію європейського принципу розподілу відповідальності за ті чи інші сфери державної діяльності між політичними силами, які укладають угоду. Наша позиція в тому, щоб гармонійно відпрацювати три складові: принципи формування коаліції, програму її діяльності і відповідальність політичних сил за ту чи іншу сферу діяльності”.

Напередодні прес-конференції Романа Безсмертного своє бачення відтворення “помаранчевої коаліції” оприлюднила особа, яка відігравала в цій коаліції одну з чільних ролей Говорить Олександр Зінченко:

“Я думаю, що шанс не втрачено. Умови дуже прості. Коаліція з’являється тоді, коли люди домовляються, коли знаходять аргументи. Які більш сильно доводять що треба об’єднатися, ніж що треба роз’єднатися. Конкретніше... Це я думаю позиції трьох персоналій, які б покинули, на мій погляд, списки однієї з політичних партій. Це легко могло б утворити просто нову політичну конфігурацію. Власне кажучи не утворити, а відтворити. Якщо б три-чотири особи, щонайменше, залишили списки, це б дало можливість дуже швидко подолати ці перешкоди.”

Позицію Олександра Зінченка Романа Безсмертний прокоментував у такий спосіб:

“Ви вважаєте, що коли ідеш в атаку, то треба того, хто поруч пристрелити!? А бігти до того, хто проти тебе з милістю, що ти мене врятуй? Такого акту не буде! Якщо потрібно, то політрада блоку розгляне цю пропозицію. Але на мою точку зору, ми пройшли вже той етап, коли висловлені Олександром Олексійовичем звинувачення мали серйозний зміст”.

Між тим, відкритий лист до Романа Безсмертного також оприлюднив сьогодні член політради блоку ПРП-Пора Владислав Каськів. Він констатував повну відсутність прогресу у створенні коаліції “помаранчевих сил”. Пан Каськів запропонував реальний, на його думку, план об’єднання демократичних сил. А ще Владислав Каськів запропонував всім учасникам коаліції виключити зі своїх списків осіб, пов’язаних зі злочинними діями режиму Леоніда Кучми.

Словом, питання про здатність повторного входження до однієї річки залишається відкритим.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG