Доступність посилання

ТОП новини

Партія Регіонів і Партія “Російський блок” проти Чорноморської телерадіокомпанії.


Володимир Притула Симферополь, 14 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Симферополі місцевий суд розглядає позов кримського виборчого блоку “За Януковича!” з вимогою тичасово – до завершення виборчої кампанії – закрити Чорноморську телерадіокомпанію. Сьогодні ж представники низки радикальних проросійських організацій Криму пікетували цей один з найпопулярніших на півострові телеканалів, підтримуючи таку вимогу політиків.

Радикали з “Народного фронту “Севастополь-Крим-Росія” та “Російського народного віче” приєдналися до вимог кримського виборчого блоку “За Януковича!” закрити Чорноморську телерадіокомпанію до завершення виборів. Цю ж вимогу підтримали і лідери кримського відділення Народно-демократичної партії.

Представники кримських організацій Партії Регіонів і Партії “Російський блок”, які створили в автономії виборче об’єднання Блок “За Януковича!”, вважають, що Чорноморська телерадіокомпанія порушила чинне законодавство, випускаючи в телеефір програму “Календар”, в якій регулярно подавалися результати соціологічних опитувань без посилань на авторів та без наведення інших обов’язкових реквізитів. За словами лідера кримських “регіоналів” Василя Кисельова, “Чорноморка” регулярно порушує виборче законодавство, ці порушення часто мають серйозний характер і спрямовані на маніпуляцію свідомістю виборців.

Президент Чорноморської ТРК Тетяна Красикова, яка балотується до кримського парламенту за списком Блоку Юлії Тимошенко, відкидає ці звинувачення. Вона каже, що “регіонали” переслідують телекомпанію з політичних мотивів. Їхня мета – закрити рота журналістам, які критикують діяльність тих чи інших політиків.

13 лютого місцевий суд Центрального району Симферополя розпочав розгляд позову, але через неточно оформлені папери відклав справу до 16 лютого. Каже суддя Олександр Сінані: “Заяву блоку “За Януковича!” залишити без руху. Дати термін до 16 лютого виправити зауваження до заяви” – це був суддя Центрального районного суду Симферополя Олександр Сінані.

Тим часом на захист “Чорноморки” виступив Комітет з моніторингу свободи преси в Криму. Відзначивши певну незбалансованість та необ’єктивність програм ЧТРК, Комітет наголосив на тому, що цим страждають практично всі кримські телекомпанії. У заяві мовиться, що програми ЧТРК “органічно доповнюють інформаційне поле Криму. Припинення ж мовлення Чорноморської телерадіокомпанії може негативно позначитися на праві виборців отримувати інформацію, щоб зробити усвідомлений вибір. Водночас законодавство України дозволяє політичним силам менш радикальними методами домагатися від ЗМІ об’єктивного висвітлення виборчої кампанії”, - мовиться у заяві Комітету з моніторингу свободи преси в Криму.

Поки адвокати “Чорноморки” готуються до чергового засідання суду, роботи їм додали представники Симферопольської міської територіальної виборчої комісії. Учора ж вони позбавили знімальну групу ЧТРК акредитації і виставили за двері під час засідання комісії, на якій висуванцям БЮТ відмовили у реєстрації. Каже голова тервиборчкому Ігор Шастун: “Заяви Чорноморської телерадіокомпанії у новинах є некоректними і вони ганьблять нашу комісію не маючи на це підстав. Шановні представники Чорноморської телерадіокомпанії, будьте ласкаві, покиньте залу засідань”, - це була заява голови тервиборчкому Ігоря Шастуна.

Місцеві спостерігачі відзначають, що удари по “Чорноморці” насамперед спрямовані на лідерів кримського Блоку Юлії Тимошенко, які володіють і керують цією телерадіокомпанією. Втративши цей ресурс, БЮТ може недорахуватися значної частини голосів кримчан, на які розраховує.
XS
SM
MD
LG