Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:56

Білий Дім критикують за замовчування інциденту з віце-президентом США.


Мар’яна Драч Прага, 15 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Нещасний випадок під час полювання переростає у політичне протистояння довкола Білого Дому. У суботу віце-президент Сполучених Штатів Дік Чейні випадково поранив свого друга в обличчя під час полювання на перепелів. Але про цей випадок нічого не повідомляли до неділі, і сам Чейні публічно не коментував інциденту. А тепер людина, яку він поранив, зазнала серцевого нападу, на щастя, легкого. Багато оглядачів у Сполучених Шатах вважає, що Чейні і Білий Дім мали реагувати на цю ситуацію інакше.

Мисливська невдача Діка Чейні стала подарунком для американських сатириків, які полюбляють критикувати Білий Дім. Ось жарт із популярної телевізійної програми, "The Tonight Show", яку веде Джей Ліно: "У Вашингтоні випало забагато снігу і Дік Чейні випадково підстрелив товстуна, думаючи, що це полярний ведмідь".

Але те, що трапилося на полюванні - не жарт. У вівторок лікарі оголосили, що людина, яку поранив Дік Чейні - техаський адвокат Гаррі Уіттінгтон, - переніс серцевий напад. Про це оголосив речник лікарні, де перебуває потерпілий, Пітер Банко:

"Частина дробу, як виглядає, зсунулася і потрапила у передсердя, спричинивши фібриляцію, і це призвело до того, що ми називаємо мікроінфарктом. Наразі ми не плануємо операції, щоб усунути дріб. Зараз він зупинився у серці. Проте ми спостерігатимемо за паном Уіттінгтоном ще тиждень, щоб запевнитися, що дріб не наближається до інших життєво важливих органів і не потрапить до іншої частини серця".

Інцидент стався у суботу, коли Дік Чейні полював на ранчо в Техасі. Як кажуть, він цілився у перепела, але натомість потрапив у 78- річного Уіттінгтона. І це не єдина проблема. Білий Дім чекав понад 20 годин перед тим як оголосити про інцидент, а Дік Чейні публічно не пояснював того, що сталося. Такий підхід критикують навіть деякі прихильники нинішньої американської влади, включно з двома колишніми прес-секретарями президентів республіканців.

Ця тема дуже цікавила й журналістів, які у вівторок прийшли на брифінг до Білого Дому. Чи президент Сполучених Штатів Джордж Буш вважає, що Дік Чейні має публічно пояснити, що сталося? Чому Чейні чекав 14 годин перед тим, як дати пояснення поліції, запитували кореспонденти. Але речник Білого Дому Скотт Маккліллен чітких пояснень не дав:

"Гадаю, що сьогодні ми зосереджуємо наші пріоритети на тому, що є найважливішими пріоритетами для американського народу, і саме на цьому ми зосереджуємося. Я розумію, що у Вас вони теж є, але якщо Ви хочете й далі витрачати на це час, то й гаразд, – але ми працюємо над пріоритетами американського народу".

Прес-служба Білого Дому повідомила, що Дік Чейні у неділю відвідав пораненого у лікарні, а у вівторок телефонував й розпитував, чи йому потрібна допомога. Наразі неясно, чи цей скандал затихне, чи завдасть непоправної шкоди репутації віце-президента Сполучених Штатів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG