Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія виступає проти обмеження свободи слова.


Наталія Вікуліна Страсбург-Брюссель, 15 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Єврокомісія виступає проти обмеження свободи слова. Про це заявив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на дебатах у Європарламенті про карикатури на пророка Мохаммеда. Він висловив підтримку Данії у її суперечці з ісламським світом щодо карикатур.

Свобода слова надає можливість не тільки публікувати точку зору, але і критикувати її, заявив Баррозу на спеціальних дебатах у Європарламенті, присвячених суперечкам між мусульманським світом та кількома європейськими країнами, в газетах яких вийшли карикатури на пророка Мохаммеда. Глава Єврокомісії нагадав, що європейське суспільство базується на повазі до свободи слова і що її слід захищати:

“Свобода слова є частиною європейських цінностей і традицій. Дозвольте мені бути точним: свобода слова не може бути предметом переговорів. Як усі свободи, її дотримання залежить від відповідальності людей”.

Глава Єврокомісії заявив, що власті не наказують, які думки мають висловлювати ті чи інші люди. І навпаки – за точкою зору стоїть особистість, а не країна, люди та релігія. Він заявив про свою глибоку повагу до ісламської цивілізації. Водночас Баррозу суворо засудив насилля, спричинене появою карикатур у європейській пресі, - мова йде про напади на дипломатичні представництва Єврокомісії і членів ЄС на Близькому Сході.

Глава Єврокомісії не підтримує і бойкоту товарів з Данії, оголошеного у деяких мусульманських країнах. Він уважає, що це тільки зашкодить економічним інтересам і торговельним зв”язкам Євросоюзу та держав, які бойкотують імпорт з Данії. За словами Баррозу, відмова від данських товарів означає відмову від європейських товарів.

Керівник Єврокомісії висловив підтримку Данії – країні, яка першою надрукувала карикатури на пророка Мохаммеда. Говорить Жозе Мануель Баррозу:

“Я говорив з данським прем’єр-міністром і висловив солідарність Єврокомісії. Сьогодні я хочу сказати про свою солідарність також з усіма людьми Данії – людьми, які мають справедливу репутацію одних з найбільш відкритих і толерантних не тільки в Європі, але і в усьому світі”.

Тим часом європарламентарі висловили різні думки щодо суперечки навколо карикатур. Глава консерваторів у Європарламенті Ганс-Герт Поттерінг заявив: всі, хто нападає на одну з країн Євросоюзу, нападає на весь ЄС. А колишній прем’єр Данії, нині євродепутат Поул-Нюруп Расмуссен назвав карикатури зверхніми і нечемними. На його думку, їх використали екстремісти, аби викликати ненависть і насилля. Однак усі європарламентарі засудили недавнє насилля на Близькому Сході, викликане карикатурами, та закликали до мирного діалогу з мусульманськими країнами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG